Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9139
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Cemali

Cemali


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Cemali Yazıcıya Gönder
Müzik sektöründe çok genç yaşta isim yapmayı başaran CEM ve ALİ eğitimleri sırasında ve sonrasında uzun süreler San Francisco'nun çesitli radyolarında çalışmalar yaptılar. Remix ve Film müzigi dallarında başarı sağlayan ikili daha sonra aranjör ve prodüktürlük yaptılar. Müzikte yenilik getiren alternatif tarzlarıyla dikkatleri üzerlerine toplayan CEMALİ hem Amerika hem de Türkiye'de başarılı prodüksiyonlara imza atmaya devam ediyorlar. Aynca doğa ve insan hakları ile ilgili önemli faliyetler sürdüren ikili bu konulardaki duyarlılıklarında müziklerine sık sık yansıtmaktadırlar. Cem, San Francisco Bayside Middle School'a gitti. Daha sonra Antalya Kolejinde lise egitimini tamamladı. San Francisco'da S.F. State Üniversitesinde Psikoloji eğitimi gördü. Ali, San Francisco'da Bayside Middle School'a gitti. Liseye Burlingame High School'da başladı ve Antalya Kolejinde bitirdi. Daha sonra San Francisco S.F. State Üniversitesinde Sinema eğitimi aldı ve sinema yönetmenliği üzerine mastır yaptı. Birçok festivalde ödül kazanan üç kısa metrajlı film çekti.

1995 yılında "DUYMAK İSTİYORUM" adlı albümle CEMALİ'yi tanıdık. 1996 yılında "WHIRL" isimli albümlerini Amerika'da piyasaya sürdüler. 2001 yılında "HAYAT?" adlı albümlerini yayınladılar. Ailelerinin doğa ve insan hakları konusunda duyarlı olmaları Cem ve Ali'nin küçük yaşta bu konulara ilgi göstermelerine önayak oldu. Ayrıca ona okul ve lise dönemlerinde katıldıkları tartışma grubu ikilinin konuya ilgisini dahada artırdı. Gündemdeki global konulara önem veren bu tartışma grubu insan ve doğa problemlerine de aktif bir şekilde değinirdi.

Cem ve Ali üniversite dönemlerinde bu konulara dahada ilgi gösterip aktif olmaya başladılar. Greenpeace ve Amnesty International'la daha yakından ilgilendiler. Özellike dünyadaki açlık problemleri ve kültürel dejenarasyon konulan ilgi odakları oldu. Bu konularda insanlar daha duyarlı olmaya yönelik birtakım aktivitelerde yer aldılar ve yardım konserlerine katıldılar. Tüm bu aktivite ve gelişmeler CEMALİ'ye insan ve doğa arasındaki etkileşimi daha iyi anlama olanağı sağladı. 1995 yılından bu yana Türkiye'de yaptıkları albümlerde doğa ve insan temalarına sık sık değindiler. "Hayat7" isimli son albümlerinde ise ana tema insan, doğa ve aşkın hayat üzerïndeki gücü oldu.