Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Chris Benoit

Chris Benoit


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Sporcular

Chris Benoit Yazıcıya Gönder
Christopher Michael Benoit (d.21 Nisan 1967 - ö. 24 Haziran 2007), Kanadalı profesyonel güreşçiydi. Profesyonel güreşte, Sert Şampiyona Güreşi ECW, Dünya Şampiyona Güreşi WCW ve Dünya Güreş Eğlencesi WWE'de görev almıştır. Bu şirketlerde çalışırken bir çok şampiyonluk kemeri almıştır.

İki kere Dünya Ağırsiklet Şampiyonu (1 kere WCW'da ve 1 kere de WWE'de )
Beş kere WCW ABD Ağırsiklet Şampiyonu (2 kere WCW'da ve 3 kere WWE'de)
Dört kere kıtalararası Şampiyonu
Üç kere WCW Dünya Televizyon Şampiyonu
Yedi kere Dünya Çift Takım Şampiyonu (3 kere WWE [iki kere Edge ile ve bir kere Chris Jericho'yla]
iki kere WCW'da [Birer kere Dean Malenko ve Perry Saturnla])
Bir Kere WWE Çift Takım Şampiyonu (Kurt Angle ile)
Bir Kere ECW Dünya Çift Takım Şampiyonu (Dean Malenko ile)

Üstelik her yıl yapılan özel bir maç olan Royal Rumble (Saraylı Kavga) diye bir maç vardır ve geleneksel olduğu için her sene bir defa yapılır ve bu maçda 30 adam girer ve üst iplerden yere düşerek elenir. Bu maçı kazanan, ya Dünya Ağırsiklet, ya WWE ya da ECW Şampiyonuyla güreşmeye hak kazanır ve bu karşılaşma Wrestle Mania denen bir gösteride oynanır. 2004 senenin Şampiyonu olan Chris, WrestleMania XX'de, Shawn Michaels'inda icinde oldugu bir Triple Threat (Uclu Tehlike) macinda, Triple h'i yenerek kazanmıştır.

O zamanlar Chris Benoit çok sevilen ve sayılan bir kişiydi ve teknikal olarak bir yeteneğe sahipdi. Profesyonel Güreş tarihindeki en iyi teknikal güreşçilerden biri olarak tarihe geçmiştir. Chris, eşi Nancy ve 7-yaşındaki-oğlu Daniel ile birlikte Fayetteville, Georgia'daki evlerinde 25 Haziran 2007 tarihinde ölü olarak bulunmuştur. Görevliler, Chris ailesini kendi öldürdüğünü tahmin etmiştir.

Edmontonda dogan Chris Benoit, çocukluğunda "Dinamit Oğlan" lakablı Tom Billington'ı bir idol olarak görmüştür.O zaman lar Tom Billington "Ingiliz KurtKopekleri" Takımıyla WWE Çift Takım Şampıyonların biriydi. Sonunda onunla güreşliğe katılmaya karar verdi Chris. Babasi Michael Benoit, Bir Güreş hayranı olmadığı halde, Chris'e çalışması için bir güreş seti alır sonrada 3 saatlık bir yol olan Calgary, Kanadaya gitmesine izin verir. Orda efsanevi Hart ailesinin bilinmeyen "Bodrum Evi"'nde Stu Hart tarafından eğitim almaya başladı. Chris Benoit 1985'de kariyerini Stampede Güreşi diye bir organizasyonda, Stu Hart tarafından, çalısmaya başlar. Ilk geldinde genç ve tecrübesiz olan Chris Benoit, Idolu ile kendisinin pek bir fark olmadığını anlar. Onun ünlü iki hareketini kullanmaya başlar, Uçan Kafa ve Sert Suplex en sonunda Chris Benoit "Dinamit" Lakabını alır.Chris Benoit'in ilk maçı bir takım maçıydı, Kasım 22, 1985, Calgary'de "Inanılmaz" Rick Patterson, Butch Moffat ve Mike Hammer'a karşı. Stampede'ki kariyeri boyunca bir çok ülkeler arası takım şampiyonu ve Ingiliz Genelağırlik denen çok önemli kemerini almıştır. O yıl Stampede kapılarını kapatı ve bir arkadışının tavsiyesi üzere, Chris Benoit Yeni Japon'ya Profesyonel Güreş promosyon'a gitmiştir.

Yeni Japonya Pro güreşine gelir gelmez, Benoit en azından bir yıl başka yeni gelenlerle deneyim yapmıştır. Yeni Dojo olarak bilinen kuçuk bir güreş liginde oynama başlar. Ring'e gelmeden evvel Benoit ağır egzersiz yaptı, şınav çekerek ve yerleri süpürerek. Sonunda ring'e bir maske takıp (Bu organizasyonda herkes maske takar) Pegasus Oğlan adını almıştır. Chris birçok sefer o maskeden nefret ettiğini söylemiştir, ama sonra o maske onun bir parçası oldu. O zamanda bir çok önemli yıldızlarla güreşmiştir: Jushin Liger, Shinjiro Ohtani, Kara Aslan (Eddie Guerrero) ve El Samurai'la güreşmiştir.

1990'da kendine göre önemli bir kemer almıştır, IWGP Junior Agırsiklet Şampiyonluğu, Jushim Liger'i yenerek. Sonradan bir maske maçında Jushin Liger'a yenilir ve maskesini çıkarmak zorunda olunca yeni bir isim bulur kendine, Vahşi Pegasus. Bundan bir yıl sonrasında klasik maçlarla geçirmiştir, iki kere Süper Junior turnuvasını kazanarak (1993 ve 1995). Süper J turnuvasını kazanmaya gitti 1994'de, Kara Aslan, Gedo, ve Üstün Sasuke'yi yendi finallerde, bu kazanmalarla beraber en yetenekli Junior ağırsiklet güreşçilerden biri oldu.

Ara sıra, Japon'yadan dışarı çıkarak, Meksika ve Almanyada Güreşen Chris Benoit, bir kaç özel kemerini almıstır, WWE Hafif Agirsiklet Şampiyonluğu dahil. O sıralarda Vilano III'ile çok 40-dakika süre maçları oldu.

Chris Benoit WCW'ya ilk defa 1992'de gelmiştir ve Kanada'lı başka bir güreşciyle, Biff Wellington, ile birleşip NWA Çift Takım Şampiyonluk kemeri için yapılan turnuvada gelmiştir. Daha İlk tur'da Brian Philman ve Jushin Liger tarafından yenildiler.

WCW'ya 1993 yılının ocak ayında olan şapiyonların kavgası adlı gösteride geldiydi ve Brad Armstrong'u yendi. Bir ay sonra SuperBrawl III'de 2 cold scorpio ile yaptığı 20-dakikalık süreli maçın son 3 dakikada tuş olunarak yenildi. Aynı zamanda Booby Eaton'la bir takım kurarak Slamboree'de Scorpio ve Marcus Bagwell'e yenildikten sonra Japonya'ya geri döndü.

1994'de Benoit Sert Şampiyonluk Güreşleri'nde, Japonyadayken ara sıra turlarda, çalışmaya başladı. Orda çok üstün bir başarısı vardı. Rocco Rock'un sakatlanmasına sebebiyet verdiği için çok büyük bir isim olarak başladı tanınmaya. Sakatlayan lakabınının esas nedeni ise Sabu adında olarak sahneye çıkan birinin boynunu hiç beklemediği halde kırması sonucu almıştır. Bu isim o zamanların patronu olan Paul Heyman Nağm-ı değer Polly söylediydi. Ölüm

24 Haziran 2007 tarihinde Chris Benoit ailesini cinnet geçirmesi nedeniyle öldürmüştür.Chrsi Her güreşci gibi aldığı steroid(performans arttırıcı madde) ve ahrı kesici(güreşciler rol yapıo desenizde çok ciddi acılara marus kalırlar ) chrisin beyminde hasara yol açmıştır chris halisunasyon yada başka bişeyden dolayı bunu yapmıştır her ne kadar cinayet işlesede Güreş tarihinde onun adı altın harflerle kazınmıştır dünyanın en teknikal güreşci bu hastalık dolayısılığıyla aramızdan ayrılmıştır...