Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Anne Morrow Lindbergh

Anne Morrow Lindbergh


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Diğer

Anne Morrow Lindbergh Yazıcıya Gönder
Anne Morrow Lindbergh (d. 22 Haziran 1906 - ö. 7 Şubat 2001) ABD havacılık tarihinin öncülerinden Charles Lindbergh'in havacı ve yazar eşi.

Anne Spencer Marrow, Dwight Whitney Morrow ile Elizabeth Cutter Morrow'nun kızı olarak Englewood, New Jersey'de doğdu. Anne, Morrow ailesinin dört çocuğundan ikincisiydi; ilki 1904 doğumlu Elizabeth Reeve, sonra 1908 doğumlu Dwight Jr. ve Constance 1913'te doğanıdır. Anne Morrow avukat bir babanın ve çocuklarına sürekli kitap okuyan ve aynı zamanda kadınların daha çok eğitim alması yolunda çalışmalar yapan bir annenin yetiştirdiği çocuklardan biri olarak büyüdü. 1928 yılında New York'taki Smith Collage'dan mezun oldu. Annesi de kısa bir süreliğine bu üniversitenin rektörlüğünü yapmıştı.

Charles Lindbergh'le 27 Mayıs 1929'da evlenen Anne Morrow aynı yıl ilk solo uçuşunu yaparak 1930'da ABD'nin birinci sınıf pilot lisansını elde eden ilk kadın oldu. 1930'larda Lindberghler kıtalar arası uçuşlar denediler ve Afrika'dan Güney Amerika'ya uçan çift oldular ayrıca kutuplar üzerinden Kuzey Amerika'dan Asya ve Avrupa'ya uçuş keşifleri yaptılar.