Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Billur Yazgan

Billur Yazgan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Sinema - Tiyatro

Billur Yazgan Yazıcıya Gönder
Billur Yazgan, 01 Ekim 1985'te İstanbul'da doğdu.

Billur, İstanbul Üniversitesi'nde edebiyat ve M.S.M.'de tiyatro eğitimi almıştır. Şöhret adlı dizide ufak bir rol almıştır. S'nek adlı televizyon kanalında "Karşı Cinsin Casusları" adlı bir program sunmaktaydı.

Bu programda birlikte program sunduğu Tuğçe Taşkıran ile birlikte Acemi Cadı adlı dizide okulun popüler kızı olan Tuğçe rolünü oynamaktaydı. Aşk eski bir yalan dizisinde rol alan Billur Yazgan, aslında oyuncu olmak istemediğini söyledi.

İşte Billur Yazgan'ın canlandırdığı Tuğçe karakteriyle ilgili bir yorum: "Billur Yazgan'ı ilk önce S'nek adlı TV programında tanıdık. Daha sonra "Acemi Cadı" adlı dizide okulun en popüler kızı Tuğçe karakteri ile kendini bize sevdirdi. Yolda onu görenler "Niye Selim ile Ayşegül'ün arasını bozuyorsun onlar çok yakışıyorlar" "Ayşegül'e niye kötü davranıyorsun" "Niye bu kadar havalı ve şımarıksın" desede BilluR Yazgan aslında Tuğçe karakteri ile pek fazla uyuşmuyor. Tuğçe 16 yaşında babası çok zengin olan ve sürekli aldığı şeylerle başkalarına hava atan basketbol takımındaki yakışıklı Selim'e aşık olan bir genç kız ama BilluR Yazgan ise 22 yaşında aklı başında olgun yaşına göre giyinen ve yaşına göre davranan dizideki rol arkadaşı Çağkan Çulha (yani sizin bildiğiniz Selim) ile bir birlikteliği olan genç bir yıldız. Artık o herkesin çok sevdiği güzel ve genç oyunculardan biri onu yolda gören herkes ya sarılıp öpmek istiyor, ya fotoğraf çektiriyor ya da imzalı bir fotoğrafını istiyor..."

Biluur Yazgan yabancı dil olarak ingilizce biliyor.

Billur Yazganın Hobileri: Gezmek, alışveriş yapmak, dans etmek, spor yapmak, sürat teknesi kulllanmak, arkadaşlarımla vakit geçirmek, sinemaya gitmek, DVD izlemek... Ayrıca "Kendinin mükemmel sananlar"dan nefret ediyor.