Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Beliz İnal

Beliz İnal


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Sinema - Tiyatro

Beliz İnal Yazıcıya Gönder
Beliz Inal, 8 Temmuz 1976'da Istanbul'da doğdu.

Yeşilçam Aktörlerinden Engin Inal ve Şair-Yazar Gülseli Inal'in kızı olan ßeliz, 2000 yılında Akademi Istanbul Tiyatro bölümünden mezun olup, Amerika' da özel bir tiyatroda ingilizce olarak Arzu tramvayı'nda (''A streetcar named of desire '' ) Stella karakterini oynadı.

Ardından Dormen Tiyatro'sunda " Bugün Git Yarın Gel " adlı oyunda Yonetmen Yardımcılığı yaptı.2001 yılında Istanbul Devlet Tiyatro'sunda " Küçük Adam Ne Oldu Sana? " adlı oyunda rol aldı. 2003 yılında babası Engin Inal'ında rol aldığı " Serseri " dizisinde Neşe karakterini oynadı.Aynı yıl Senaryosunu Engin Inal'in yazdığı " Umutların Ötesinde " adlı dizide oynadı.

2005 yılında "Kaynana Semira" ve 2006 yılında "Kuşdili " dizilerinde rol aldı. Son olarak 2008 yılında "Parmaklıklar Ardında" adlı dizide Zerrin karakterini oynayan ßeliz, 2008 yılında Elveda Derken adlı dizide Ayşe karakterini oynadı.

Ilk kötü rolunu Parmaklıklar Ardında dizisinde oynayan Beliz, 2009 yılında diziden ayrılarak tüm zamanını ablası Aslı Balkızı ve Annesi Gülseli Hn. ile geçiriyor.