Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Berksan Özer

Berksan Özer


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Oyuncular Müzisyenler

Berksan Özer Yazıcıya Gönder
Berksan Özer (d. 30 Mayıs 1979, Ankara) Türk pop müzik şarkıcı ve bestecidir. 2003 yılı Eylül ayında Çilek adlı ilk solo albümünü çıkardı. Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan'ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi'nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu'na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın'dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara'da Cabere adlı kulüpte gösterdi. Bir kaç yıl sonra aynı kulüpte istek üzerine yeniden sahneye çıktı. Bu sırada İstanbul'a yerleşmeye karar verdi. Solo olarak çıktığı o kulüpte Fatoş Çinkitaş'la tanıştı. Bundan iki hafta sonra Metin İlhan'la tanıştı. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde İstanbul'da büyük bir kulüpte vokal olarak çalıştı. Daha sonra uzun bir çalışma sonrasında şarkıcının ilk albümü olan Çilek piyasaya çıktı. Aynı zamanda Berksan 2 yıldır güzel oyuncu Özlem Yılmaz ile ilişki yaşamaktadır.

İlk Yıllar: "Çilek"
2003'ün Eylül ayında radyolarda Berksanın adı ilk kez çıkış şarkısı Çilek ile duyuldu. Herkesin "Çilek" dediği ilk solo albümü ile pop müzik dünyasına başarılı bir giriş yaptı. 2 klip çekilen "Çilek" albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları Çilek, Unutamam oldu.

2005'te Kalbime Dönüyorum
Berksan'ın ikinci stüdyo albümü Kalbime Dönüyorum 12 Mayıs 2005'te müzikseverlerle buluştu. Birinci albümde olduğu gibi yine bir çok başarılı şarkısıyla dikkat çeken albümde, Tıpış Tıpış, Delirdin Mi? Şaşırdın Mı?, Aşka Mahkuma klipler çekildi. Kalbime Dönüyorum albüm ve şarkılarıyla ödüller kazanma alışkanlığı kazanmaya başladı. Albümün çıkış parçası Tıpış Tıpış 2005 yılında POPSAV tarafından yılın şarkısı ödülünü aldı.

Öpüşelim Mi?
Berksan ilk singlesi Öpüşelim Mi? ile 10 Mayıs 2006'da müzik piyasasına ağırlığını koydu.

Bay Bay
Berksan 3. albümü Bay Bay ile 19 Haziran 2007 tarihinde müzik piyasasına ağırlığını koydu.

Zaaf
İki yıl sonra 9 Şubat 2009 Pazartesi günü Zaaf adlı albümünü çıkarttı. Albümdeki 6 şarkı ve 4 remix versiyonunda sözleri Berksan'a aittir. Albümün aranjörlüğünü Alper Erinç üstlenmiştir. Bu albümde Zaaf, Bir Şeyler Oluyor gibi şarkılar çok sevildi. Albümün ilk klibini Zaaf'a çekti.