Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - İki

İki


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

İki Yazıcıya Gönder
İKİ, Can Zengin ve Nafiz Emre Konuralp 'den oluşur. İkili ilk kez 2003 yılında üniversite eğitimi için gittikleri Eskişehir'de "Packaged Heaven" grup adı altında bir araya gelir. 4 kişilik kadrosu ile Eskişehir'de İngilizce sözlü bestelerle çalışmalarını sürdüren "Packaged Heaven" elemanları 2006 yılında yollarını ayırır. Bir süre sonra Can ve Nafiz Emre tekrar bir araya gelerek bu kez yola türkçe sözlerle devam etmeye karar verirler. Yeni grubun adı İKİ 'dir.

Besteler oluşturulduktan sonra kayıtlara başlanır. İlk profesyonel İKİ çalısması "Karanlık Sular" adındaki 6 parçadan oluşan EP 'dir. EP'nin kayıt süreci devam ederken "Mutsuz Son" adlı besteye bir evin bir odasında sade ve mütevazi bir klip çekilir. İkinci ve EP ile birlikte yayınlanacak olan klip ise "Düş" adlı parçaya çekilir. EP 'nin çıkışı ile birlikte Düş 'ün klibi de müzik kanallarında yayınlanmaya başlar.

EP'nin ardından piyasaya çıkan ilk 45'lik İKİ albümü "Faili Meçhul" ise 11 parçadan oluşur ve Milhan Müzik etiketi ile piyasaya çıkar.

İKİ, tüm albüm kayıtlarını kendisi yapar. Ev ortamında düzenlenen parçalar ev ortamında kaydedilir, kahveler yudumlanır, sohbetler edilir ve bir sonraki parçaya geçilir.

İKİ, konserlerine 2 + 2 = 4 kisilik bir kadro ile çikar.

İKİ, konserlerinde kendi besteleriyle birlikte Pink Floyd, Radiohead, Massive Attack, Air gibi gruplarin parçalarınıda yorumlar.