Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Ferman Toprak

Ferman Toprak


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Ferman Toprak Yazıcıya Gönder
30 Ocak 1975 Adana doğumlu olan FERMAN TOPRAK; ilk ve orta eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak kendi yaşam stili olan müziğini yapabilmek adına İstanbul'a yerleşti.

1997 yılında "Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim" adlı ilk albümü yayımlandı. İlerleyen zamanlarda İstanbul' un önemli mekanlarında sahne hayatına basladı. FERMAN TOPRAK 1997 yılından günümüze kadar uzanan zaman diliminde, İstanbul'da çoğu sanatçının başarı gösteremediği bar ve kulüplerde sahne aldı. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmekte olan FERMAN TOPRAK, bu 11 yıllık süreçte hayranlarıyla buluşmaya hiç ara vermedi. Muhteşem bir performansla sürdürdüğü sahne hayatının, artık yeni bir albümle bütünleşmesini isteyen sanatçı, hayranlarını kırmayarak DSM etiketi ve Ahmet Çelenk yapımcılığında FERMAN ZAMAN ı isimli albümüyle geri dönüyor.

FERMAN ZAMANI nda bir çok değerli ve ünlü sanatçıların imzaları bulunmakta. Bu isimler sırasıyla: İlyas Keçeci, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Hakkı Yalçın, Aziz Çalik, Mahmut Özçiftçi, Ersay ve Emirkan, değerli sesiyle desteğini esirgemeyen Nuray Hafiftaş bu isimlerden bazıları...FERMAN TOPRAK'ın sanatçı dostlarının yanısıra, ailesi de sanat yaşamı boyunca desteğini hiç bir zaman eksik etmedi. Ailesi tarafından her zaman gurur duyulan birisi olan Ferman Toprak ; yeniden sevenleriyle birlikte. Şimdi FERMAN ZAMANI..