Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Ş. Deniz Özberk

Ş. Deniz Özberk


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Ş. Deniz Özberk Yazıcıya Gönder
Deniz Özberk//vokal & ritm gitar
11 09 1974 yılında güzel sanatlar mezunu anne(29.01.2003 tarihinde hayata gözlerini yumdu) ve konservatuar mezunu babanın büyük çocuğu olarak İstanbul Şişli Etfal Hastanesi'nde dünyaya geldi. Kendinden 1 yaş küçük ve evli bir kızkardeşi var. İlkokul yıllarında DJ olan dayısı Ümit ile birlikte STUDYO-54 gibi o zamanın en büyük klüplerine gidip dayısının plaklarını taşır ve karşılıgında harçlık alırdı. Şu an bile hayatında cok büyük yeri olan 80'lerin müziğini daha o zamanlar dolmuştu kulaklarına.

Ortaokuldayken; artık bir Alphaville, A-ha, Duran Duran, Depeche Mode hayranıydı. O ve birkaç arkadaşı onlar gibi giyinip saçlarını onlar gibi kestiriyor ve teybe kasetleri koyup playback yapmaktan çok büyük zevk alıyorlar ve birgün onlar gibi olma hayallariyle uykuya dalıyorlardı her gece.

Lise yıllarında; okuldan arkadaşlarıyla müzik yaparken, sarkı söylerken buldu kendini ve harçlıklarıyla bir gitar alabilmeyi başarıp, şarkı söylemeye başladı (tabii bu o dönem derslerini nasıl etkiledi siz tahmin edin:)). Lise sonrası BOOTS ON isimli bir grupta davul çalmaya başladı daha sonra grubun vokallerini de üstlendi ama bu cok fazla yorucu olduğu için davul olayına bir son verip şarkı söylemeye karar verdi. O yıllarda İngiliz akımından çok fazla etkilenip kokmuş klasik bar şarkılarından kurtulup arkadaşlarını Suede Pulp Blur çalmaya ikna etmeyeçalışmak ile geçti yılları, ama bu uzun bir süre bir işe yaramayınca gruptan ayrılıp İngiltere'ye gitmeye karar verdi.

İngiltere'de hem okuyup hem de bir Fransız restorantında aşçılık yaparak kazandı hayatını. 1997 yılında ekonomi okumak için gittiği İngiltere'den döner dönmez müzisyen lise ve mahalle arkadaşlarını biraraya getirerek suitcase projesini anlattı... Kimselerin çalmayı aklına bile getirmediği ya da getirse de cesaret edemeyeceği bir repertuar hazırlayıp arkadaşlarına dinletti, önceleri kulağa yabancı gelen şarkılar zamanla grubunda kanına girdi:))) ve studyoya girildi.

Orjinal kadro:
Deniz Özberk (vokal ritm gitar)
Mert Keskincan 8gitar)
Kerem Dalgayaran (bass)
Harun (davul)
Can Hekim (klavye)
Deniz artık dünyanın en mutlu insanıydı. Suede, Blur, The Smiths, Depeche Mode söylemekten çok büyük haz alıyordu ve bunu yapabilmek için bir fırsat doğmuştu. Ama aslında yaptığı şeyin çok riskli olduğunu o da biliyordu. Çünkü önemli olan bu şarkıları nerede çalacaklardı... İlk sahne denemesi Taksim Peyote Bar'da oldu, daha sonra bunu Captain Hook ve Kemanci izledi, 6 ay içinde grup tanınmaya başlamış ve barlardan teklif alır hale gelmisti. Kadıköy Buddha'da çıkmalarıyla beraber dinleyici kitleleri çok genişlemişti artık. Bazı şanssiz olaylar sonrasında orjinal kadrodan bir tek Deniz'in kalmasına karşı suitcase hala yoluna devam ediyor. Grubun 2002 Nisan ayında MUSE'a ön grup olarak çıkması Deniz'in şu ana kadar en güzel olaylardan biri ve gurur kaynağı...