Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gürkan Akgün

Gürkan Akgün


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Gürkan Akgün Yazıcıya Gönder
İstanbul 'un sevilen gruplarından Ehl -i Keyf ilk albümleri "Yeraltından Notalar" ı çıkardı. Grup 2003 yılında kuruldu. Süreç içinde grup üyeleri okullarından mezun oldular ve bazı değişikliklerle grup bugünkü halini aldı. Önceleri başka grup ve müzisyenlerin şarkılarını seslendiren Ehl -i Keyf uzun bir süredir kendi şarkılarıyla konserlerde boy gösteriyor.
Grupta görev dağılımı şöyle:

Akif Burak Atlar / Elektrik Gitar, Akustik Gitar, Geri Vokaller

Ali Fuat Başman / Ritim Gitar

Arda Uyar / Davul

Efşan Altıncaba / Bas Gitar

Gürkan Akgün / Vokal, Solo Gitar, Akustik Gitar

Ehli -i Keyf albümün manifestosu olarak niteledikleri ve albüm kapağında görebileceğiniz bölümü aynen aktarıyorum :"Üretebildiğimiz her ne var ise, dokunduğumuz, duyduğumuz, öğrendiğimiz, kırıldığımız, sevdiğimiz, hırslandığımız...kısaca yaşadıklarımızdan ibaret. Birliktelik ve yalnızlığın biraradalığında, uzun, zorlu ve keyifli bir yolculuktan bugüne birikebilenler.

Madem ürettik, paylaşmak da boynumuzun borcu. Beklentimiz sadece, sizlerin de"Yeraltından Notalar"ı sevdiklerinizle paylaşmanız. Parayla ölçüp biçmeden, kırıp dökmeden, ezmeden, incitmeden, aracısız, sorgusuz, sualsiz, karşılıksız...

Şimdi "Yeraltından Notalar"ın daha fazla, söze, akora , notaya ihtiyacı var. İnsanı eksilten bu dünyada, birlikte müzik yaparak tutunabilmek ve büyüyebilmek adına.

Biliyoruz ki varlar ve çoğalacaklar... Onlara; deniz , şehir, çocuk, aşk , yol, öğlen rakısı, isyan, tren, balık, dost, tarih, doğum, eşit, fark, akıl, oyun, renk, acı, nefes, hayal, barış, memleket, vicdan, aile, ten, sokak, uyku, yağmur, porsuk , tezat, hür, ekmek, rock"n roll, sessiz, dil, toprak, akşam rakısı, dem ..."