Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8883
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Orhan Ölmez

Orhan Ölmez


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Orhan Ölmez Yazıcıya Gönder

1 Mayıs 1978' de Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya gelmiş olan Orhan Ölmez, çok küçük yaşlarda bağlama ile tanışmış ve böylece müzik serüvenine başlamıştır.


Anadolunun çeşitli yerlerinde dönem dönem bulunmuş olan Orhan Ölmez lise yıllarında bağlamanın yanı sıra başta gitar olmak üzere çeşitli müzik aletlerine ilgi duymuş, üniversite yıllarında ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nda eğitim görmüş ve okul yıllarından bu yana uzun bir süre sahne çalışmalarında bulunmuştur. Gerek enstrümanıyla gerek sesiyle sahne çalışmalarına devam ederken kendine has besteleriyle dikkat çekmiş ve şimdiki durumunun sinyallerini aslında uzun zaman öncesinde vermiştir.

 

“Su Misali” isimli ilk albumünün yakaladığı başarı ve edindiği dinleyici kitlesi, sanatçının uzun yıllar boyunca yapmış olduğu çalışmalarının ve edindiği birkimin doğru sonuçlara gebe olduğunun bir göstergesi olmuştur.Yaklaşık bir yıl aradan sonra “Herşeyin Farkındayım” isimli yeni albümüyle müzikal kimliğini koruyan ama içinde yenilikler de barındıran ikinci albümünü çıkarmıştır.


Yıllar süren müzik hayatının kendisine sağladığı birkim ve tecrübe sayesinde Orhan Ölmez, birinci albümündeki gibi ikinci albümdeki tüm şarkılarn da düzenlemelerini kendisi yapmış ve daha çok akustik bir sound üzerine eğilerek, şarkıların barındırdığı duygu yoğunluğunu kendine özgü bir sadelikte yansıtmayı tercih etmiştir.


Sanatçının yeni albümü 2008 yılında “Damla Damla” adıyla müzik marketlerdeki yerini almıştır.