Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Cenk Han Alkaya

Cenk Han Alkaya


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Cenk Han Alkaya Yazıcıya Gönder
Cenk Han Alkaya İstanbulda doğdu. Marmara Üniversitesi Guzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden mezun oldu.

Muzik kariyerine davulcu olarak adım attı 1998 de şarkıcı olarak devam etti.Cenk Han Alkaya davulcu olarak dönemin önemli muzisyenleriyle cobra indians d drivers gibi gruplarda çaldı, bazı konserlerde erkin koray haluk levent e eşlik etti.

Nuri Candaş'tan şan eğitimi aldı
2000 yılında şarkıcı olarak SODAPOP adlı cover grubunu kurdu bir çok sehirde festivalde barda sahne aldı
Cenk Han Alkaya hayalini kurduğu albüm için aynı zamanda kardeşi olan Mert Alkaya(davul) Ve Faruk KAVİ (gitar)ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Davul çalarak müzik kariyerine başladıktan sonra 1998'den itibaren solisti olduğu alternatif rock grubu Sodapop ile çeşitli mekanlarda sahne alan Cenk Han Alkaya 'nın ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AİR etiketiyle geçtiğimiz aylarda müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün mix lerini Uğur Onatkut ( Yüksek Sadakat) , mastering ini Cem Büyükuzun yaptı. Prodüktörlüğü Cenk Han Alkaya ' ya ait modern bir sound anlayışı ve çizgisinde hazırlanan albümde sanatçıya, 2 şarkıda Aylin Aslım back vokal yaparak , düzenlemelerde Kargo grubundan Serkan Çeliköz katkıda bulundu.
Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müziği Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi aynı zamanda albüm kapak fotoğrafını da çeken Deniz Yavaşoğulları klipte Cenk Han Alkaya'ya eşlik etti . Müzik yayını yapan televizyonlarda sıkça ekrana gelen Duyuyor musun çeşitli dergilerin listelerinde de üst sıraları zorladı.