Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Göknur

Göknur


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Göknur Yazıcıya Gönder
1977 Amasya Gümüşhacıköy doğumlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Amasya'da tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı ses eğitimi bölümünden mezun oldu.

Müzik hayatı daha çocukluk yıllarında başladı... Türk Eğitim Vakfı ve TRT'nin düzenlediği yarışmalarda derece aldı. 9 yıldır profesyonel anlamda birçok mekanda sahne aldı. Türkçe repertuarına ilaveten İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, İngilizce ve Yunanca şarkılar ekledi. Son bir yılda Yunanca repertuarını geliştirdi.

Bunlarla da yetinmeyip beste ve söz yazarlığına soyundu. Kendisine ait yüzden fazla bestesi bulunmakta ve üretmeye devam ediyor.Yorumcu sanatçı dostları ile bestelerini paylaşıyor. Bunlardan bir kaçı; Gülşah Buzlu - Alerjim var, Çılgın Sedat - Ait olduğun yer, Petek Dinçöz - ait olduğun yer.

Zorba müzik ve seyhan müziğin ortaklığı ile çıkan bu ilk solo albümünde dört tane Yunanca şarkı yer almakta, dokuz şarkının da altına imzasını atan Göknur, sanatçı olduğuna değil, sanatçı doğulduğuna inanlardan.


Göknur, gerçek adı Göknur Onur olan Türk pop müzik sanatçısı.
İTÜ Türk Müziği Devlet Konservaturı ses eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul'da birçok mekanda sahne alan Göknur, 2004 yılında TRT'nin düzenlediği Safiye Ayla - Zeki Müren Ses Yarışmasına katılmıştır.
Göknur'un çoğunluğu kendi bestelerinden oluşan ilk albümü Kime Ne 2008 yılında yayınlanmıştır.

Albümleri
Yeni Sesler 1 / Safiye Ayla - Zeki Müren Ses Yarışması, (Kalan Müzik/2004), (Göknur bu albümde Aşkınla Sürünsem, Yine Aşkınla Delirsem isimli şarkıyı yorumlamıştır.)
Kime Ne, (Zorba Müzik/2008)