Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Artun Ertürk Ve Diplomatik Rock Opera

Artun Ertürk Ve Diplomatik Rock Opera


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Artun Ertürk Ve Diplomatik Rock Opera Yazıcıya Gönder
Yıllar içinde sadık bir dinleyici kitlesi edinen, 1990'larda kurulan Diplomatic Immunity'in devamı olarak 2007 yılında kurulan DİPLOMATİK ROCK OPERA'nın ilk albümü "Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera" Seyhan Müzik etiketi ile yayınlandı...

"İstanbul Seni Hapsetmiş", "Ayrılamayız Biz" gibi şarkıların bestecisi Artun Ertürk(gitar), Alp Dündar(gitar/vokal), Barış Menküer(davul), Koray Işıldak(bas) ve Murat Köselioğlu'ndan oluşan grup, uzun yıllardır aynı sahneyi paylaşıyor.

Çok sesli operatik vokaller ve senfonik rock tınıları özellikle dikkat çekerken; punk, dans ve endüstriyel rock ile bir araya getiren Diplomatik Rock Opera, rock müziğe başka bir açıdan yaklaşıyor.

Tüm söz ve bestelerin, biri hariç, ARTUN ERTÜRK'E ait olduğu albümde birçok ünlü sanatçı guruba eşlik etti. Türkiye'nin Santana'sı sıfatı ile otuz yıldır bir çok hit şarkıya imza atan Kurtuluş, Pamela Spence, Dandanadan'ın solisti ve kendine has saksafon sounduyla isim yapmış Korhan Futacı, Türkiye'nin en ünlü bateri ve perküsyon üstadlarından Turgut Alp Bekoğlu, enstrüman özelliğinde kullanabildiği sesi ile Cem Adrian ve son yılların en dikkat çeken yorumcularından Zeynep Casalini...

Albüm İmaj stüdyolarında Aykut Şahlanan ve Artun Ertürk'ün ortak prodüktörlüğünde kaydedildikten sonra, Çağlar Türkmen tarafından masteringi yapıldı.

İlk klip söz ve müziği Artun Ertürk'e ait olan Kurtuluş ve Pamela'nın katkıda bulunduğu "Cinsellik Açık Bir Kapı" şarkısına Adana ve İstanbul İnter Hotel'de genç yönetmen Hakan Gök tarafından klip çekildi.