Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8924
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Sakin

Sakin


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Sakin Yazıcıya Gönder
Sakin; Onur Özdemir, Özdemir Dereli, Cenker Kökten ve Soner özışık'tan oluşmaktadır. 1999 yılında Onur ve Özdemir'in bir araya gelip kurduğu grup, davulda Çağrı Özyıldız'ın eşliğin de ilk bestelerini üretmeye başladı.


2000 yılında Cenker gruba dahil oldu. Aynı dönemde davulu Emre Yıldız devraldı. Bu kadro , Boğaziçi Üniversitesi Taşoda Stüdyosunda provalara başladı. Aynı üniversitenin bahar şenliklerinde verdikleri ilk konser üretimin paylaşımın ilk adımıydı.


2001 yılı başlarında Emre'nin ayrılmasının ardından Onur,Özdemir,Cenker çalışmalarına elektronik altyapılar üzerine çalarak devam ettiler.Aynı yılın yaz aylarında Soner bu üçlüye katıldı böylece Sakin bu günkü nihai kadrosuna kavuşmuş oldu. Ardından konserler geldi.


Sakin 2002 yılındaki Taşlıkışla şenliklerinde, Taşoda konserlerinde sahne aldı.2003 ağustos ayında Fethiyede düzenlenen Kayafest'e katıldı. Bir yandan da grup,"artık gel", "son", "suçsuz rüya", "kayboluş","öteki","elif mak-bul" isimli şarkılarının yer aldığı ilk demosunu hazırladı. 2004 yılında, İstanbul'un Babylon ve Manhattan gibi önemli sahnelerinde konser verdi.Beyoğlu Tünel Sanat ve Barışarock Festivallerinde de dinleyicilerle buluştu.


2005 yılı daha çok beste yazımı üzerine çalışmalar olarak geçti ve yeni bie demo kaydı ile sonuçlandı. İçinde "denek hayatım", "kırmızı oda", "edepsiz komedya" ve "temiz" isimli şarkıların bulunduğu bu ikinci demo ile prodüktör Volkan Gürkan'a ulaştılar.


2006 yılı sakin'in daha geniş kitleler tarafından duyulmaya başlandığı yıl oldu. Bu yıl boyunca grup beste yazarlığını daha da geliştirdi ve repetuarını arttırdı, verilen konserler sıklaştı. İstanbul'da Peyote ve Balans'ta gerçekleşen konserlerin yanında Ankara, ve Eskişehirde de konserler verildi.