Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Metin Öztem

Metin Öztem


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Metin Öztem Yazıcıya Gönder
1978 İstanbul'da doğdu. Aslen Sivas İmranlı Arık'lıdır(Koçgiri). Müzik hayatına 1987 yılında babasından (İsmail Öztem) öğrendiği ezgilerle başladı. ilerleryen zamanla bilrlikte kendi çabasıyla türkü söylemeyi ve bağlama çalmayı geliştirdi. Ayrıca, O dönemi Hasret GÜLTEKİN, Nesimi Çimen, Zaralı Halil, Muhlis Akarsu, Arif Sağ, Haydar Acar, Aşık Veysel gibi büyük ozan ve halk müziği duayenlerini dinleyerek geçirdi.

1995 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü kazandı. 1997 yılında Kadıköy Belediyesi Gençlik Tiyatrosu'nda yer aldı. Aynı yıl Erdal Erzincan Müzik Merkezi'nde Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Ümit ŞİMŞEK'ten 1 yıl boyunca solfej ve bağlama dersleri aldı. 2000 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra aynı yıl dil eğitimi almak için Fransa'ya gitti. 1 yıl boyunca Fransa'da dil eğitimi aldı. Toulouse Alevi Derneği'nde bağlama dersleri verdi. Fransa'dan döndükten sonra iş hayatı ve müzik birlikte devam etti.

2006 yılında ilk albüm çalışmasına başladı. Yaklaşık 1 yıl süren bir hazırlıktan sonra 2007 Mayıs ayında 'Divane' adlı ilk albümünü Güvercin Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Aynı albümdeki Zalim Yar adlı esere klip çekildi. Bugüne kadar bir çok konserde, gecede, festivalde ve etkinliklerde yeraldı.

"Amacım Türk Halk Müziğinde doğru işler yapmak ve bu yaptığım işleri anlatabilmek. Tabii ki zor bir iş ama mücadelem ve çalışmam inatla durmadan devam edecek..."