Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Grup Norrda

Grup Norrda


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Grup Norrda Yazıcıya Gönder

Selen Hünerli
Müzik hayatına İstanbul’da r&b, soul ve hip-hop tarzinda parçalar cover’layan Bitter isimli grubuyla başladı. Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nde okurken öğrenci projelerine film müziği besteledi. Bir yandan Miray Kurtuluş ile birlikte Nada isimli projesiyle, psychedelic Türkçe vokalli elektronik parçalar hazırlayan Selen, yine Nada ile Can Kilcioğlu’nun “Yoldaki Kedi” adli kisa metraj filmine müzik üretti.

Hakan Vreskala
Müzik hayatina ortaokulda kurdugu thrash grubunda baterist olarak basladi. Perküsyona kaymasiyla müzik alani punktan deyislere kadar uzandi. 2001 senesinde İsveç Kraliyet Konservatuvarı’na kabul edildi ve Stokholm’e yerlesti. O zamandan beri Sivan Perwer, Aida Nadeem, Ferus Mustafov ve Lars Demian gibi taninmis sanatçılarla çıktığı turne ve konserlere devam ediyor.

Deniz Cuylan
Deniz Cuylan, 2005 yılında “Underton” albümünü çıkaran Portecho grubu ile tanındı. 2003 yılında "Telecine" albümü yayımlanan "Maya" projesiyle pofesyonel olarak müziğe başladı. Groovy electronica ve jazz karışımıyla yurtiçi ve dışında pek çok popüler mekanda çaldı. Televizyona, filmlere, reklamlara, ayrıca Düsseldorf ve Moskova'da gerçeklesen defilelere müzik besteledi. Illüstratör Sadi Güran ve yazar Senem Akçay ile tamamladığı "Netame" isimli çizgi/roman/albümü 2007’de basıldı. Bir dönem Bant dergisinde editörlük ve Açık Radyo’da “Tırtıllar” programında sunuculuk yaptı. Deniz Cuylan, Haziran 2007’den beri Elec-Trip Records’ta prodüktör olarak çalışıyor.