Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9146
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Canan Anderson

Canan Anderson


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Canan Anderson Yazıcıya Gönder

                                           

Canan Anderson, İtalya (Vicenza)'da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuarı'nda keman öğrenimine başladı. İlk konserini 6 yaşında Avusturya Kültür Merkezi'nde verdi.Mimar Sinan Üniversitesinde Prof. Dr.Gönül Gökdoğan'ın öğrencisi oldu. Öğrencilik yıllarında birçok gençlik orkestralarıyla çalıştı. Adana Senfoni Orkestrası'nda konuk olarak çaldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda göreve başladı.

 

1993'te Avusturya'ya yerleşen Canan Anderson, 1994'te dünyada ilk kez gösterime giren "Kugeln des Sultan" adlı eserde baş kemancı olarak görev aldı. 1995'te Salzburg Mozarteum Orkestrası ile İtalya turuna katıldı. 2 yıl Salzburg Üniversite Orkestrası'nda baş kemancı olarak görev yaptı. 1996'da 3 hafta boyunca konuk sanatçı olarak Hindistan'da Bombay Senfoni Orkestrası'yla baş kemancı olarak çalıştı. 1998'de Salzburg Festsaal Schloss Mondsee'de konser verdi. 1998-1999  yılları arasında Junge Philarmonie Ostwürttemberg'de baş kemancı olarak görev aldı.

 

Anderson, Avusturya'da özel keman dersleri verdi. Avusturya televizyon dizisi ‘Helicop'da oyuncu olarak rol aldı.

 

1999'da İstanbul'a dönen Canan Anderson, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde tekrar göreve başladı. Bir çok ünlü pop sanatçısının konserlerinde ve tv programlarında keman ve vokal eşliğinde bulundu.

 

Günümüzün seslerini kullanarak geçmişe ve geleceğe müzikli yolculuklar yaptı. Canan Anderson, Sihirli Kemanı ile Klasik Müzik eserlerine getirdiği modern ve doyumsuz yorumlarını, ‘Nuh Tufanı – Noah's Storm' adlı ilk albümü ile 3 Ocak 2008 tarihinde müzik severlerin beğenisine sundu...

Nuh Tufanı – Noah's Storm albümü, DSM etiketi ile müzik marketlerde ki yerini aldı. Albümde yer alan parçaların söz ve besteleri Vedat Özkan Turgay, Sadi Işlay, Ludwing van Bethoven ve Wolfang Amedeus Mozart'a ait..