Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Elif Turan

Elif Turan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Elif Turan Yazıcıya Gönder
Serdar Ortaç'ın "Büyüt İstersen" isimli yeni şarkısıyla 'Elektro Bakkal' adıyla anılacak yeni sound bombasının pimini çekecek bir jazz solisti var...

Elif Turan isimli bu solist 23 yaşında genç ama deneyimli bir jazz solisti. 5 yaşından beri piyano çalan, keman virtüözü olan İzmir Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Major Performance bölümünü bitirip yıllarca Nüket Ruacan, Randy, Esen, Rickford gibi hocalar eşliğinde jazz çalışmış, bir çok jazz festivali ve Nardiz Jazz Club'ta sahne almış olan bu genç üstün yetenek Serdar Ortaç, Erol Köse ikilisinin elinde yeni sound ve harika dans kareografileriyle beraber bir pop stara dönüştürülmüştür.

İlk çıkış şarkısı 'Büyüt İstersen' için 2 ay boyunca 16 dansçı ile full dance kareografi çalışan Elif Turan dans konusunda da iddialı. 5 dilde ana dili gibi konuşup şarkı söyleyen, piyano, keman ve davulu hocalık mertebesinde çalabilen bu solist, ilk klibini "Büyüt İstersen" isimli şarkısına çekti. Klip, Emre Ergani'nin sahip olduğu Blackk Disco'da 35 mm sinema kamerasıyla yönetmen Kubilay Kasap tarafindan çekildi. Klipte ayrıca VSG stüdyolarında hazırlanmış üç boyutlu (3D) küp animasyonları kullanıldı.