Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Sirhot

Sirhot


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Sirhot Yazıcıya Gönder
Sirhot rap müzisyeni, prodüktör. Ankara'da doğan Sirhot 5 yılını Almanya'da geçirdikten sonra İstanbul'a döndü. 19 yaşında İstanbul'u Amerika'da eğitim almak üzere terk etti. Amerika' da bulunduğu 7 sene içinde bilgisayar, grafikerlik ve müzik eğitimi aldı.

Sirhot rap müzisyeni, prodüktör. Ankara'da doğan Sirhot 5 yılını Almanya'da geçirdikten sonra İstanbul'a döndü. 19 yaşında İstanbul'u Amerika'da eğitim almak üzere terk etti. Amerika' da bulunduğu 7 sene içinde bilgisayar, grafikerlik ve müzik eğitimi aldi. Sirhot müzik hayatına 10 yaşında başladi.13 yaşında rap müzikle tanışıncaya kadar bir heavy metal dinleyicisiydi. 13 yaşında başlayan rap müzik kariyeri Amerika'da yayınlanmak üzere yapılan ama şartlardan dolayı gerçekleşemeyen Turkish style adlı singlesıydı.

Daha sonra Sirhot 1995 yılının yaz mevsiminde İstanbul'da 3 kişiden oluşan HAYALET adındaki ilk rap grubunu kurdu. Bu grup sadece Kan Kardeşler ve Hayalet adlı 2 şarkı yaptı. Bunu takiben Amerika'da 1996 yılında gene 3 kişiden oluşan NARCOTIC adlı grubu kurdu. Sirhot aynı yıl içinde grubu Narcotic'in Beyaz Karanlık adını verdiği ilk albümünü tamamladı. Narcotic albümü bitince Nazan Öncel ile anlaştı fakat işler iyi gitmedi. Plak şirketleri gruplar yerine tek bir şarkıcıyı tercih ettikleri ve rap'e bir ilgileri olmadıkları için bitirdiği albümün yayınlanmasını istemeyen Sirhot gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Sirhot Amerika'yı 2000 yılında terk etti ve Kadıköy İstanbul'da Türkiye'nin ilk rap stüdyosu olan Digitalmix'i kurdu. Bunu takiben kendi solo albümü üstünde çalışmalara basladı. Knockout adındaki Solo albümü yakında piyasada olacak. Kendi albümünü hazırlarken boş durmayan Sirhot aynı zamanda Türkiyede'ki en iyi rap gruplarından biri olan Nefret' in prodüktörlüğünü üstlenerek bu grup için 9 şarkı besteledi ve "Anahtar" isimli albümlerini yaptı. Bununla birlikte Narcotic'in albümüne birkac şarkıekledikten sonra 2002 yılında grubu NARCOTIC'in albümünü de piyasaya çıkarttı. 2002 yılında ''en iyi prodüktör en iyi toplama albümü ve hiphop onur ödüllerini'' ve ''2003 yılında da Türkiye'de en iyi rap müzisyeni ödülünü'' aldi. Sirhot şu anda birçok yeni yeteneğe kapı açıyor ve prodüktörlüğünü üstleniyor.