Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8873
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Sıla

Sıla


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Sıla Yazıcıya Gönder

Sıla, ilk solo albümü ile müzik dünyasına başarılı bir giriş yaptı. Kendi ile aynı ismi taşıyan ‘Sıla' albümü Sony BMG tarafından yayınlandı.  Albümün prodüktörü, sanatçının uzun yıllardır birlikte çalıştığı değerli müzisyen Ozan Doğulu.

 

Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve ‘Sıla' dizisinin şarkısı olan ortak besteleri ‘Sıla / Töre' sayesinde tanıştı.

 

Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan Sıla, şan ve ses eğitimi alırken aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarında solistlik yaptı. Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıl boyunca Kenan Doğulu'nun vokalistliğini sürdüren Sıla, İstanbul'un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

 

Sıla'nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, bugün ilk solo albümü olan ‘Sıla' nın oluşumuna zemin hazırladı.

 

Albümde bir tanesi Gözde Kansu'yla, bir tanesi de Sezen Aksu ile ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri Sıla'ya ait. Kendine özgü sözlerinin yanısıra albümde 5 tane bestesi de yer alan sanatçı, duru yorumu ile pop müziğe yeni bir soluk getirecek.

 

Albümün çıkış şarkısı ‘... Dan Sonra' oldukça beğenilirken, bu şarkının arkasında sözlerde Sıla'nın müzik ve düzenlemelerde de Ozan Doğulu'nun imzası var.