Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Pervin Söyünmez

Pervin Söyünmez


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Pervin Söyünmez Yazıcıya Gönder
1958, Maraş doğumluyum. İlk ve orta eğitimlerimi orada yaptım. Rahmetli babam İsmail Söyünmez'in kendi yaşamı gereği, kendimi her zaman müzik (Halk müziğimiz) içinde hissettim ve buldum. En otantik ve güzide ozan ve sanatçılardan feyz almak fırsatı buldum.

1986'da Fransa'ya (Paris) gelip, yerleştim. Bütün hayati çabalarımızın paralelinde müziğimizi ihmal etmek şöyle dursun, kendimi daha büyük bir sıcaklık ve hasretle onun daima içinde hissettim.

Bu çalışmalarım derlemeler, konserler vs. şeklinde değerli müzisyen ve dostlarla paylaşarak geçti. Değerli hocamız Talip Özkan'ı tanıdım ve müzik kültürümüz adına büyük yardımlarına mahzar oldum.

Hey Dost "Ezgili Sözlerimiz" adı altında, Halk müziğimizin sözlerini içeren bir de kitap çalışması yaptım. Yalnız çalıp söylemenin yanında, eserlerin güftelerini sunmayı da bir görev saydım.

Bu albümde Halk müziğimizin en güzel örneklerinden birkaçını sunmaya çalıştım. Halk müziği kültürümüz adına gerek ülke içinde ve gerek dışında hizmet veren tüm kültür sorumlusu dost, müzisyen ve hocalara teşekkürü bir vazife sayarım.

Değerli Hasan Saltık Bey ve mahiyeti Kalan Müzik'e, bana da ulaşılmaz, internasyonel çalışmalarında yer ayırdıkları için ne kadar teşekkür etsem azdır. Saygılarımla