Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Suspect

Suspect


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Suspect Yazıcıya Gönder
Death ve Core etkili Thrash stilinde müzik yapan grup 1990 yılında Bursa kentinde Traitor adıyla kuruldu. 1993 de ilk demoları Crisis i kaydettiler. Bu çizgide aynı sene The Darkling Trush isimli 8 parçalık demolarını Abc müzikevinde kaydettiler. Demo başlangıçta sadece Bursa da dağıtıma sunuldu. Daha sonra ise çeşitli kentlere de dağıtılan demo 1100 adet sattı. 1994 yılında grup Hammer Müzik firması ile anlaştı ve The Darkling Trush piyasaya albüm olarak sunuldu. Ancak dağıtıma özen gösterilmemesi sebebiyle albüm 1000 adet satabildi.

Grup aynı sene albüm turnesine çıktı. Bu turnede Ascraeus, Dark Phase, Obscurity ve Catacombed grupları da yer aldı. Turnenin özelliği kendi ışık ve ses düzenine sahip olan ilk ve tek underground turne olmasıdır. Turne ve albüm basında da geniş ilgi uyandırmıştır. Ancak baterist Dr. nin geçirdiği hastalık sonucu turne yarıda kalmış ve 2 ay sonra tekrar devam edilmiştir. 1995 yılının Haziran ayında Radyo S de yayınlanan Overdose programında ilk ve tek canlı radyo metal konserini vermişlerdir. Aynı sene son Bursa Rock Shock festivalinde harika bir performans sergilemişlerdir. Konser sonrası baterist Dr ve gitarist Maho gruptan ayrılır. Fakat grubun kurucusu Köfte hemen davula Serkan Keskin i, gitarlara da Barikat grubundan Fuat Güney ve Taylan Sulaoğlu nu dahil eder ve bugünkü New Breed in temelini atan kadro biraraya gelmiş olur.

Kısa bir süre sonra bu kadro ilk konserine çıkar ve birkaç konser sonra That s All demosunu kaydederler ve Kontra Atak Records etiketiyle sunarlar. Serkan Keskin 1996 da askerliği sebebiyle gruptan ayrılır. 1998 yılında eski baterist Dr gruba geri dönmüştür. Grizu ve Kesme Şeker ile birlikte küçük bir turneye çıkarlar. Turne sonrası çeşitli festivallere de katılan Suspect 1999 da "The New Beginning" EP si için stüdyoya girer. 1999 Ekim ayında kayıt ve mixaj bitirilir ancak 17 Ağustos depremi nedeniyle EP nin çıkışı ertelenir. 2000 de Kontra Atak Records firmasını tekrar harekete geçirmeye çalışan elemanlar EP yi çoğaltıp dağıtmaya karar verirler ve CD formatında piyasaya sunarlar. Grup 2003 yılında Odtü Şenliklerinde sahne almıştır.