Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Suren Asatryan

Suren Asatryan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Suren Asatryan Yazıcıya Gönder
Kendine has üslubu ve tekniği ile duduk ustaları arasında ilk sıralarda yerini alan Suren Asatryan, Türkiye'deki müzik kariyerini devam ettiriyor. Asatryan, beşinci albümü "VEDA" ile yeniden sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Albümde Suren Asatryan'ın etkileyici duduk performansına didjiridu, sitar ve garmon gibi etnik sazlar ve keman, kemança, saksafon, bas duduk gibi bilinen enstrümanlar da katılıyor. Sanatçı albümde aynı zamanda klarnet de icra ediyor.

Ermeni bestekârların eserleri ve geleneksel eserden oluşan albümde on eser yer alıyor.

Her biri farklı duyguyu yaşatan eserler arasında, duduk ile kanunun düet yaptığı "sarı gelin" türküsü, Suren Asatryan'ın Hrand Dink anısına besteleyip icra ettiği "veda" isimli eser ve bir İran Halk Türküsü olan "Heves" ayrıca dikkat çekiyor.

Albümün aranjörlüğünü aynı zamanda sitar, klasik, akustik ve elektronik gitar icralarında yer alan Murat Kağan Ergün yapıyor.

Akustik Müzik etiketiyle yayınlanan "Veda", world-elektronik yaklaşımla oluşturulmuş altyapısı ve dinlemesi zevkli soundu ile duduk albümleri arasında farklı bir yer edineceğe benziyor.