Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Naim Akman

Naim Akman


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Naim Akman Yazıcıya Gönder
Naim Akman 1978 yılında Malatya'da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.
Orta Okuldan itibaren Müzikle ilgilenmeye başladı. Okul aktivitelerinde aldığı görevlerle de müziğe olan hırsı artmaya başladı, aldığı Türk Sanat Müziği eğitiminden sonra 1997 Ankara Radyosu amatör ses yarışmasında 2. oldu. Malatya Musikisi Cemiyetinde 3 yıl görev aldı, çeşitli sahne deneyimlerinin ardından 2000 yılında Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesinde çok farklı bir departmanda üniversite eğitimi almaya başladı.

Müziğe olan aşkı üniversitede de devam etti. D.A.Ü. Türk Sanat Müziği kulübüne üye olup üniversite aktivitelerinde görev aldı ve bir çok clup'te sahne çalışması yaptı. Çeşitli Gazino Programlarında, başta Bülent Ersoy olmak üzere, Seda Sayan, Emel Sayın, Ebru Gündeş gibi bir çok sanatçıya alt kadro sahne görevi aldı. Gazi Mağusa, Lefkoşe ve Girne sahnelerinden sonra İstanbul'a yerleşti.

Etiler Angel, Etiler Şamata, Clup Cımbız ( Eski Gatto ), Clup Kırmızı ve Silivri Klassis Resort Otel'de sahne çalışmaları yaptı ve Kayseri, Bursa, Antalya, Mersin, Nevşehir'de bir çok clup ile çalıştı.

Bu müzik sevgisini de daha da profesyonel bir yapıya dönüştürmek isteyince Türk Müziğine emeği geçmiş müzik üstadları ile çalışıp 1 yıl süren sıkı bir çalışmanın ardından Ati müzik dağıtımlı ilk albümü olan " Kara Sevdamsın " çıkardı. Şenyaylar grubu Erdal Şenyaylar eşliğinde albüm çalışmasını tamamladı.

Naim Akman son zamanlarda hiç ilgilenilmeyen Türk Sanat Müziğini özellikle genç müzik severlere sevdirmeyi amaç edinmiştir.