Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Grup Çinko

Grup Çinko


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Grup Çinko Yazıcıya Gönder
ÇİNKO (Dursun Koçarslan):

1964 yılında Sivas İmranlı Kevenli köyünde doğdum.Çok küçük yaşta müziğe çok ilgi duydum ve 12 yaşında Zurnacılık mesleğini elde ettim. 1984 yılında asker oldum ve İstanbul'a yerleştim. Askerliğimi müzisyen olarak ve eğitimini alarak bitirdim. Müzisyenlik belgemi alarak 1986 yılında ayrıldım. Mesleğimi sivil hayatımda halk eğitim derneklerinde sahne ve stüdyolarda sürdürdüm ve 2002 yılında Grup Çinko ünvanıyla Türk Halk Müziği grubu kurdum ve müzik faaliyetlerimize aktif şekilde devam etmekteyiz. (ilk albümümüz SAZ SÖZ BİZDE BU SEVDA). Bizlerin bu sevgiye yücelten saygı değer dinleyicilerimize teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Saygılarımızı grubum adına sunarım.

Erol Gürgen:

1981 yılında Sivas'ın İmranlı İlçesinin Arık köyünde dünyaya gelen oğlumuz EROL, 11 yaşında İmranlı halk eğitim merkezinde bağlama (saz) eğitimi alarak müzik hayatının ilk adımlarını atmış oldu. 1996 yılında İstanbul'a ailesiyle birlikte taşınan EROL, burada da ERDAL ERZİNCAN Müzik Merkezinde bağlama(saz) eğitimine devam edip mezun olduktan sonra arkadaşlarıyla birlikte kurdukları Grup Günışığı'yla ilk amatör çalışmaları ile kendini geliştiren Erol, 2004 haziran ayında aramıza katılarak grubumuzun değişmez ve eğlenceli önemli elemanlarından biri olmuştur. Kendisini "BU SEVDA" adlı albümüzün "Cugo" adlı anonim türküsünü seslendirirken görüyoruz.

Aysel Sarıkaya:

1987 de Kadıköyde dünyaya gelen Aysel kızımız aslen Sivas Zara ilçesinin Yolören köyündendir. İlk orta ve Lise öğreniminin ardından küçük yaşta ilgi duyduğu müzik hayatında 2004 yılının sonlarına doğru amatör olarak başlamıştır.2005 yılında Grup Çinko'da solist olarak yeralmıştır. Gruba yeni bir heyecan ve neşe katmıştır.Bu sevda adlı birinci albümümüzde okuduğu "Male", "Erzincan Düz", "Hele Bakın", "Kaynana", "Gurbet Elde", "Salında Gel" türkülerimizle kendinden çokça bahsettirmiştir.

Ünal Koçarslan:

Grubumuzun temel taşlarından olan oğlum Ünal 1987 kışı İstanbul doğumludur.Müzik hayatına 1995'te henüz ortaokul yıllarında yanımda davul çalarak başlarken, şimdilerde ise davul, zurna, mey, klavye gibi müzik aletleri çalarak sürdürmekte.Albümümüzde ki "BU SEVDA" ve "GURBET ELDE" türkülerinin bestecisi olmasının yanısıra; onu albüme ismini veren "BU SEVDA" adlı türküsünü seslendirirken görüyoruz...