Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Cankat Erdoğan

Cankat Erdoğan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Cankat Erdoğan Yazıcıya Gönder
Sivaslı Halk Ozanı Hasan Erdoğan'ın beş çocuğundan birisi olan Cankat Erdoğan 1982 yılında Ankara'da doğdu.İlk-orta ve lise öğrenimini doğduğu şehirde yapmıştır.Bağlama ile daha çocuk yaşlarda tanışmış ve Türkülere gönül vermiştir.Müzisyen bir ailede doğup büyüdüğü için saz ile söz O'nun yaşam biçimi olmuştur.Daha okul çağlarında Babası Hasan Erdoğan ile birlikte birçok etkinliklere katılarak küçücük elleri ile bağlama çalarak Türküler söylemiştir.Ayrıca Bağlamanın yanı sıra amatör olarak Keman çalmaktadır.

1998 yılında TRT Gençlik Korosuna iyi bir derece ile girerek 2 sene görev yapmıştır. Daha sonra TRT Türkiye Ses Yarışmasına katılarak bu yarışmada Bölge birincisi olmuştur. 2001 senesinde askere gitmesi nedeniyle müziğe bir süre ara vermiştir. Askerden dönmesinin ardından İstanbul'da ilk kaseti "Sevdalıyım" ı çıkarmıştır. 2005 yılında ASC Müzik'ten çıkardığı ikinci kaseti "Alın Uzağa Götürün" ile sevenleriyle buluşmuştur. İkinci kaseti kendisine uğurlu gelmiş ve bu kaset birçok etkinlik ve konserlere katılmasına sebep olmuştur.

Uzun bir aradan sonra farklı bir sound ile hazırlanan ve ilgi ile beklenen "Duy" adlı albümü 10.06.2008 tarihinde müzikseverlerle buluştu.