Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gece Yolcuları

Gece Yolcuları


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Gece Yolcuları Yazıcıya Gönder

Gece Yolcuları grubu 1993 yılında kuruldu. 5 kişiden oluşan grup, şarkı sözlerini ve bestelerini de kendileri yapıyor. Müzik türlerini Melodik Pop-Rock olarak değerlendiriyorlar.

 

Gece Yolcuları, ilk albümleri öncesinde, Türkiye'nin bir çok yerinde konserler yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş, hem de dinleyicileriyle paylaşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur.

2004 yılında ilk albümleri 'Gece Yolcuları' nı yayımlayan gurup bu albümle çok yüksek bir başarıya imza atmış ve bahsi geçen hedeflerini yakalama ve ilerletme konusunda öngörülerini haklı çıkarmıştır. Gece Yolcuları albümünün çıkış parçası ‘Unut Beni' ile haftalarca radyo-tv müzik listelerde kalmış ve müzik otoritelerince son yılların en başarılı parçalarından biri olarak değerlendirilmiştir.

‘Yaban Gülü' ve ‘Ölüm de Var' adlı parçaları ile albümlerinin başarısını perçinlemişler ve bu parçalarla uzun süre listelerde kalmışlardır. ‘Yaban Gülü' parçasına çekilen video MTV Europe'da Exclusive yayınlanmış ve bu parçası MTV de sıradışı bir övgü ile taçlandırılmıştır

Bu albümleri boyunca, Üniversiteler başta olmak üzere Türkiye'nin heryerinde konserler vererek dinleyicileri ile buluşmuş, etkileyici konser performansları ve repertuarları ile de 2004-2005 yılının en çok konuşulan müzik guruplarından biri olmuştur. Ayrıca bu albümleri ile müzik alanında verilen hemen hemen her ödüle aday gösterilmişlerdir..

2005 yılı sonlarına doğru ülkemizin en önemli müzik yapım şirketlerinden biri olan TMC ile anlaşarak Gece Yolcuları 2 için stüdyoya giren gurup, 4 aylık stüdyo kayıt dönemi sonunda 'Gece Yolcuları 2' adı verdikleri albümlerini, 2006 Şubat'ında yayınladı. ‘Nerdesin' albümün klip çekilen ilk şarkısı oldu.