Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Uğur Işılak

Uğur Işılak


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Uğur Işılak Yazıcıya Gönder
15 Kasım 1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladı. Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti.
Çocukluğunu, Almanya'nın Neviges şehrinde geçirdi. Daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı.
Oniki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak'tan, bağlama çalmayı öğrendi. Bağlamada ustalaşmasıyla birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, onüç yaşında bestelemeye başladı.
İlk albümü 1988 yılında yayınlandı. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa'nın muhtelif yerlerinde konser verdi. Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1990 yılında Almanya'da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yaptı.
Sözü ve müziği kendisine ait 250'ye yakın eser ve yüzlerce şiir yazdı.

"Dönen Alçak Olsun" isimli albümünü 1998 yılında yayınladı ve Türkiye'ye yerleşti. 'Divan Müzik' şirketini kurdu. 2000 yılında "Söyleyeceklerim Var" isimli albümüyle gündeme geldi.
2001 yılında "Yıldırım Gibi" ve "Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar" adlı albümleri çıktı. "Uğur Işılak'la Ozanca" isimli kendi TV programını sundu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 25. dönem İstanbul milletvekili seçildi.