Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Leman Sam

Leman Sam


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Leman Sam Yazıcıya Gönder
Leman Sam (1951-) Özgün Müzik Sanatçısı.

1951 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Rumeli asıllıdır. Çocukluk yılları Anadolu da geçti. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı. Operada bir süre koroda çalıştı.

Azerice şarkıları çok iyi yorumladığı bilinir. Bunun yanısıra Yunanca, Fransızca, Rumca ve birçok lehçede şarkı söyleyebilen sanatçı olarak isim yapmıştır. Yurt çapında çok göz önünde olmayan sanatçı genelde çeşitli il ve ülkelerde konserler verdi. Bunun yanısıra pek çok Diplomatik konserler verdi. Başlıca diplomatik konserleri; Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suarez, USA Başkanı George Bush, Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine verdikleridir. Bunların yanı sıra Sopot Festivali, Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri,Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao Trubdour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı. Şevval Sam ve Şehnaz Sam adında iki kızı vardır.

Hayvanlara düşkünlüğü nedeniyle hakkında çeşitli davalar açılmıştır. 19 tane kedisiyle birlikte yaşamaktadır. Bunların içerisinde ölen kedisi Domi onun için çok önemlidir. Sık sık hayvan barınaklarını ziyaret eder ve hayvanlar konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak için çalışmalar yapar.