Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Ekrem Düzgünoğlu

Ekrem Düzgünoğlu


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Ekrem Düzgünoğlu Yazıcıya Gönder
1980 yıLında Ankara"da doğdu. Erzincan kökenki olan sanatçı, müziğe ilk adımını küçük yaşta bağlama çalarak attı. İlk okulda katıldığı bir müzik yarışmasında birinici olarak Devlet Bakanlığı"ndan ödüL aldı.

Orta ve Lise eğitimini Ankara"da tamamladıktan sonra İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı T.H.M. ses Eğitimin Bölümünü"nü kazanarak profesyoneL müzik eğitimine başladı.Halen eğitimine devam ediyor. 1999 yılında üç arkadaşıyla birLikte "Grup Çığlık"ı kurdu. Anadolu rock tarzındaki ilk albümlerini çıkarttılar.

Aynı yıl Ekrem Düzgünoğlu, Ulus Müzik"ten çıkan "Destanlaşan Türküler" albümü için sanatçı Zara ile düet yaptı. Albümden "Bir Fırtına Tuttu Bizi" türüsüne çekiLen klipte geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

2005 yıLında Zara"nın "Zamanı Geldi" aLbümünün yönetmenliğini Zara ile paylaşan sanatçı, 2006' da Gaye Aksu(ilk Adım) ve İbrahim Erkal (Yüreğinden Öpüyorum/Gülüm) 'ün albüm yönetmenliğini de başarıyla üstlendi.

Ekrem Düzgünoğlu, sadece soList olarak değil, müzisyenlik ve bestekarlık kimliğiyle de dinleyenlerin takdirini kazandı. İlk solo albümü "Karanlıktan Güneşe" ile Temmuz 2007' de müzik dünyasındaki yerini alıyor.