Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Kudret Kurtcebe Yazıcıya Gönder
Kudret Kurtcebe bir çok kişinin saf rocker olarak örnek alması gereken bir sima olarak kendini gösteriyor. Sosyalist ve birazda anarşist çizgide yaşamını sürdüren Kudret Kurtcebe, sosyal mesajlar içeren ve Yaşar Kurt'tan esinlenerek yaptığı, 1999 yılında çıkardığı "Şizofren" isimli çok beğenilen albümüyle ve Güven Erkin Erkal'ın öncülüğüyle ortaya çıkan Kent Ozanları isimli karma albümdeki "cocuk" isimli şarkısıyla kendisini göstermektedir.

Naturel bir yaşam süren ve naturalizmi hayatının tüm aşamalarında yaşayan, rock müziğin sosyalizmin müziği olduğunu belirten, aykırı, sıradışı, marjinal, sert, teknolojiyi reddeden, bisikletine aşık, espirituel, okkalı laflarıyla tanınan sevilen bir sanatçımızdır. Eskiler Kudret Kurtcebe'yi bu piyasaya albüm yapmayı reddetmesiyle tanır.

Albümdeki tüm beste ve sözler Kurtcebe'ye ait. Ayrıca şehir yaşamı, sosyalizm, para, alternatif gibi başlıklar belirleyip, "Tüm uluslar sabıkalıdır" demiş. Bu çizgide dinleyenlere sosyal mesajlar veriyor. Kapak tasarımı da albüm adı gibi dikkat çekici.