Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Nihan

Nihan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Nihan Yazıcıya Gönder
6 temmuz 1981 yılında İstanbul da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul da tamamladı. Müziğe ilkokuldöneminde ilgi duydu ve nota eğitimine başladı. 13 yaşında piyanodersleri almaya başladı. Yine bu yıllarda Klasik Türk müziğikorolarında korist ve solist olarak konserler verdi.


1996 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde klasik gitar ve solfej eğitimi aldı.
1997 de İstanbul Üniversitesi Klasik Türk Müziği bölümünün açtığı sınavları kazandı.
1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi DevletKonservatuarının açtığı sınavı birincilikle kazandı. MüzikolojiBölümünden mezun oldu.
2003-2005 yılları arasında öğretmenlik yaptığı Müjdat Gezen SanatMerkezinde Batı müziği solfeji ve nazariyatı dersleri verdi.Profesyonel hayatına 2001 yılında başladı. Sahne ve stüdyo vokalistliğiyaptı. Aynı zamanda beste çalışmalarına başladı.


Albüm çalışması için güçlü ve profesyonel bir ekiple çalıştığını belirten Nihan, 'Vesonunda hayallerim gerçek oldu. Albümü hazırlarken batı soundununüzerine Türk ezgilerini oturtmak istiyordum. Yaptığımız müziğin aynızamanda yorumum ve dansımla da örtüşmesi gerekiyordu. Yapımcım veprodüktörlerim sayesinde ticari kaygım olmaksızın içime sinen bir albümyaptığım için çok şanslıyım.' diyor.