Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8884
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Dj Burak Yeter

Dj Burak Yeter


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Dj Burak Yeter Yazıcıya Gönder
Producer & DJ Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi. Babasının müzisyen olması ona çok şeyler kazandırdı. Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimini 1996 yılında küçük ev partylerinde denedi. Ilk olarak Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzikler yapıp kabindeki yerini almaya başladı. 1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.

2000 yılında T Records adı altında kendi labelini kurdu. Yayınladığı parçalar la çıkışına devam etti.

Sahnede daha çok görsellikten yana olmayı tercih ederek, Turntabilism konusuyla oldukça yakından ilgilendi. Partyler festivaller derken Tatbikat grubu olarak T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular. Bununla beraber, kendi prodüksiyonlarına daha çok ağırlık vermeye başladı. Müzik alanında bir çok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanlar, gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar üzerine yoğunlaştı.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde özel Univercity partylerinde performans gösterdi. Akdeniz bölgesi adına ilk Underground çalışma olan 'Akdeniz Donanması 1-2'nin prodüktörlüğünü üslendi.

Hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği, Grammy ödüllerine aday gösterilen