Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Suren Asaduryan

Suren Asaduryan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Suren Asaduryan Yazıcıya Gönder
Suren Asaduryan'ın (46), babası müziksever bir polis, annesi ev hanımı. Asaduryan çifti üç çocuklarına da müzik aşkı aşılamış. İlk oğulları Gagik, ünlü bir garmon ve kemençeci. Suren duduk, kızları Anuş kanunu seçmiş. Üçü de konservatuvar mezunu. Suren Asaduryan'ın ilk hocası Vace Hosepyan. "16 yaşındaydım tanıştığımda. Yaz okuluna gelmişti. Bir duduk ve dört gün süre verdi. Kendi başıma öğrendim. Dinledim, beğendi, ders vermeye başladı" diyor ondan söz ederken.

Bir yandan Erivan Güzel Sanatlar Akademisi'nde heykel bölümünde okurken, diğer yandan profesyonel olarak çalışıyordu Asaduryan. 17 yaşında şöhrete kavuştu, Rusya'da Avrupa'da konser vermeye başladı. 20 yaşında Ermenistan Halk Müziği Orkestrası'na kabul edildi. Yedi yıl solist sanatçı olarak görev yaptı.

30 yaşında, konservatuvar öğrenimi görmeye karar verdi, Erivan Tiyatro, Edebiyat, Müzik Akademisi'ni bitirdi. Klarnet çalmayı öğrendi. Bugüne kadar, biri Ermenistan'da olmak üzere beş CD'si yayımlandı. Film müziklerinde yer aldı. Hobi düzeyinde heykel çalışmalarını sürdürüyor. Suren Asaduryan'ın eşi Asmik, konservatuvar mezunu bir piyanist. Oğlu Hasmik (20) hukukçu, kızı Agata (19) ise konservatuvarda piyano bölümü öğrencisi...