Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9144
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Emrah Mahzuni

Emrah Mahzuni


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Emrah Mahzuni Yazıcıya Gönder
Babam asker iken ben 10 Mart 1964'te Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesinde dünyaya merhaba demişim. 4 yaşındayken annemle, babam ayrılmış. Beni 13 yaşıma kadar babamın anne ve babası yani dedem ve ebem Zeynel-Döndü Cırık büyütmüş.

İlkokulu köyümüz Berçenek'te bitirdikten sonra ortaokulu okumak üzere Gaziantep'e babamın yanına gittim. Orada yapamadım ve okulu Orta 2'den terk edip Ankara'ya annemin yanına geldim. Annem beni sanayide oto kaportacısı olarak işe verdi ama annemin yanındada kalamadım, sanayide arabaların içinde kalıyordum.Daha sonra Kayseri Sarız Dallıkavak köyünden Haydar Bayrak isimli can sahip çıktı bana taaa
askere gidene kadar.

Askerden geldim Ankara'da epey bi süre taksicilik yaptım. 21 Kasım 1987'de evlendim eşim Hatice'yle. Kayınbabam halk ozanı İsmail İpek'tir. Evliligimden 2 tane kızım oldu biri Aslı özüm diğeride Berfin... 1989'da Çankaya Belediyesi'nde işe başladım. Bu arada tabi boş durmadık canım, babamdan ve beni etkileyen halk ozanlarımızdan aldığım feyizle 7 tane kaset yaptım. 8.'de yeni okuduk, sanırım kısa sürede çıkar. Aşıklık ve ozanlık geleneğinde dedigim gibi hiç bir ayrım yapmadan siz canların hoş görüsüne sığınarak aşıklık ve ozanlık rengimi almak istiyorum."eleştiri açık bir sınavdır" (Hacıbektaş-ı Veli).

Tüm eleştiri ve önerilerinize açığım. Hak hepimizin yardımcısı olsun, sevgi saygılarımla...

ALBÜMLER

Ay Ayrılık (1984)
Kıbleyi Sevgiye(1985)
Vay Dünya(1986)
Yarınlar Bzimdir (1991)
Sormuyor Beni (2000)
Bir Çınarın Gölgesinde (2003)
Amerika Yine Katil (2005)
Tükendim Yar (2008)