Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Aylin Alaz

Aylin Alaz


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Aylin Alaz Yazıcıya Gönder
Müzik hayatına, altı yaşında radyodan dinlediği şarkıları ayna karşısında söylemeye çalışarak başladı. Mikrofon niyetine saç fırçasını kullandığını söylemeye gerek bile yok. Yedi yaşında "Sözer Yaşmut" ve "Melahat Pars"'tan Türk sanat müziği repertuarı dersleri almaya başladı ve özel solo konserler verdi. İlk söylediği şarkılar; "Yılları durduracak", "Ateş olup yaksan da" ve "Hiç bir şeyde gözüm yok"'tu. Çok sakin ve uslu bir çocuk olduğu halde, bebekken gece ile gündüzü karıştırması sayesinde, babasını geceleri sabaha kadar ağlayarak uyutmuyordu.

İlkokulu Göztepe Pansiyonlu İlkokulunda okudu. İlkokuldan sonra İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi. Orta, lise ve üniversite olmak üzere toplam 10 sene okuduktan sonra mezun oldu. Profesyonel olarak klasik kemençe, amatör olarak piyano çalıyor. Konservatuarda okurken ilk sahne tecrübesini 15 yaşında yaşadı. Ve o gün bu gündür sahnelerde olan Aylin Alaz; kah klasik kemençe çaldım, kah pop müzik, kah Türk Sanat Müziği programları yaptım diyor.

Ayrıca çeşitli sanatçılara yaptığı vokalleri de unutmamak lazım. Hollanda ve Mısır'da konserler verdi. Kıbrıs başta olmak üzere, Adana ve Antalya'da uzun süren bar programları yaptı. 1997-2000 yılları arasında "Neşe Erberk" ve "Showroom" Ajanslarında fotomodellik, dizi ve reklam oyunculuğu yaptı.

'Eyvah Babam' adlı dizide oynadı. İlk bestesini 16 yaşında yaptı. Bestenin adı "Hatalar yaptım" idi. Onaltı yaşından bu güne kadar epeyce beste yaptı ama kimselere veremedi bir gün albüm yapar ve kendim okurum diye. Ve o gün bu gün oldu "Kızın yine aşık anne" şarkısı ortaya çıktı.

"Hakkı Yalçın"ın duygusal sözlerini o kadar büyük bir istek ve duygu yoğunluğuyla besteledi ki ve hala da beste yapmaya devam ediyor. Çünkü hayatı çok seviyor, merak ediyor ve insanlara karşı fazlasıyla duyarlı olmaya çalışıyor. Parapsikoloji ile ilgili kitaplar okumayı, çizgi film seyretmeyi, dama, tavla vb. oyunlar oynamayı, şiir yazmayı, düşünmeyi ve düşündürtülmeyi, bazen yalnızlığı, bazen büyük kalabalıkları, en çok da yaz mevsimini seviyor Aylin Alaz.