Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Yusuf Gül

Yusuf Gül


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Yusuf Gül Yazıcıya Gönder
Sivas ilinin Kangal ilçesine bağli Çayırova köyü doğumlu olan Yusuf GÜL, 1969 yılında Ankara'ya yerleşmis, ilk, orta, ve lise eğitimini burada tamamlamıştır.

Babası Hasan GÜL'ün köy aşığı ve zakir olması sebebiyle müziğin içinde doğmus, ilk feyzi de "ustam" dediği babasından almıştır.

Müzikle, bilimsel anlamda, 1984 yılında, Musa EROĞLU Müzik Merkez'inde tanışmıştır.1986 yılında TRT Ankara Radyosunun açmış olduğu gençlik korosu sınavını kazanarak beş yıl bu koronun çalışmalarına katılan Yusuf GÜL, 1991 yılında Ankara Radyosu Yurttan Sesler Korosunda solist olarak çalışmalara baslamıştır.Aynı yıl Mehmet İpek ve Hüseyin KARAKUŞ ile birlikte "Telden Dile 1" adlı bir grup kaseti yapmıştır. 1993 yılında Mehmet İPEK'le kasetin adını taşıyan "telden Dile Müzik Merkezi"ni kurarak, müzikal birikimlerini öğrencilere aktarmıştır.

1993 yılında "Yine Gönlüm Hoş Değil" isimli ilk solo kaseti, 1996 yılında "Telden Dile 2" isimli grup kaseti, 1997 yılında "Bir Ömür Türkü",2001 yılında "Sevdanla Çıktım Yola", 2005 yılında ise "Üzülme" isimli solo kasetleri çıkmıştır. Sanatçının yeni tamamladığı en son çalışması, 2007 Nisan ayında müzik marketlerde satısa çıkacaktır. Yurt içi ve yurt dışı konserlerinin yanısıra, profesyonel ve amatör sanatçılara bir çok eserler veren sanatçı, ayrica stüdyo çalışmalarında müzik yönetmenliğide yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Yusuf GÜL, halen Ankara'da yaşamını sürdürmektedir..