Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Faruk K

Faruk K


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Faruk K Yazıcıya Gönder
İstanbul Yapı Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra 2 sene amatör tiyatrolarda oyunculuk yaptım. 1991 senesinde başladığım özel dans derslerinin ardından Muhabbet-92 müzikalinde Şener Şen ve Emel Sayın'la aynı sahnede profesyonel hayata adım attım.

Aynı sene Yonca Evcimik ile başladığım dans serüveni 9 yıl profesyonel olarak devam etti. Dansı hayatımda yaşam felsefesi olarak seçtiğim yıllarda Bestecilik ve Söz yazarlığı ile müzik hayatıma adım attım.

1996 senesinde çıkarttığımız Bir Kaç İyi Adam grubunun ilk single, ardından Çıtır Kızlarla aynı kaseti paylaştığımız 2. albüm ve konservatuar Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümünden mezun oldum.

Konservatuar yıllarımda sanat yönetmenliği ve koreografı üzerinde yaptığım çalışmalar sonucunda birçok sanatçı arkadaşımın kliplerinde konser ve televizyon programlarında çalışma keyfini yaşadım.

Profesyonel olarak dans ettiğim 1996 ile 2000 yılları arasında, Hakan Yonat, Kemal Başbuğ, Gürsel Aksun ve Deniz Akel'in yönetmenliğini yaptığı kliplerde, sanat yönetmeni ve koreoğraf olarak çalıştım. 2001 ile 2007 tarihleri arasında, yönetmen olarak, Demet Akalın(Mantık evliliği), Zeynep Mansur(Katlanamam), Zeynel Aba (Kipriya), Ebru Şİmşek(Ağır takılalım), Yelda Başaran(Öp diyemem, Kısmet değilmiş), Özlem Cevher(Sen anlarsın, Leyla) kliplerini çektim.