Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8884
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Craig Harris

Craig Harris


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Craig Harris Yazıcıya Gönder
Günümüzün en iyi tromboncularından biri olan Craig Harris'in çok sağlam ustaları var. Üniversitede kompozisyon okuduktan sonra üç yıl Sun Ra ile, üç yıl da Abdullah İbrahim'le çaldı. Özellikle kendi gruplarında ortaya çıkan çon derece kişisel ve vokalize bir üsluba sahip.Tailgater's Tales ve yeni, daha 'funky' projesi Cold Sweat, Harris müziğinin en dört dörtlük biçimiyle hayat geçtiği gruplar. Harris, ilk öncülerin geleneksel üslupları ile funk ve 'free form'un öğelerini birleştirerek, trombona duyulan ilgiyi arttıran bir avuç cazcıdan biri olma onuruna sahip.

1955 yılında Ankara Radyosu'nun sınavını kazanarak müzik kariyerine başlayan Erköse, uzun yıllar yurtdışında Erköse Brothers olarak konserler veren ve birçok albüm yapan Erköse Kardeşlerin en küçüğü. Tunuslu ünlü müzisyen Enver İbrahim ile yaptıkları çalışma "Conte de l'Amour Incroyable"nın çok beğeni kazandı. Erköse, son albümünde klasikleşmiş bestelerin yanında "Caz Doğaçlama" ve "Atlantik Taksim" gibi yeni bestelerine de yer veriyor.

Craig Harris ve Amerika'lı cazcılardan oluşan beş kişilik topluluğuna eşlik edecek olan klarinet ustası Barbaros Erköse ve darbuka, ud ve çello'dan oluşan topluluğu caz ile Türk müziğini doğaçlama teması etrafında birleştirecek.

Craig Harris - Trombon, didijero
Barbaros Erköse - Klarinet


Craig Harris