Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hilal Çalıkoğlu

Hilal Çalıkoğlu


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Hilal Çalıkoğlu Yazıcıya Gönder
Hilal Çalıkoğlu, müzik hayatına İstanbul Belediye Konservatuarı'nda, Klasik Batı Müziği ve Piyano ile başlamıştır. Sanatçı daha sonra, Klasik Türk Müziğine yönelerek, 7 sene boyunca, Merhum Piyanist Sabiha Nemlioğlu'dan "Piyano ile Türk Sanat Müziği" eğitimi almıştır.

Daha sonraki yıllarda, ilgisini saz eserleri üzerine yoğunlaştıran sanatçı, saz eserlerine, kendine özgü armoni yorumlarını katmıştır.

İstanbul Cemal Reşit Rey, Atatürk Kültür Merkezi, Beşiktaş Kültür Merkezi, Yunus Emre Kültür Merkezi, Yıldız Sarayı, Emirgan Beyaz Köşk, Antalya Kültür Merkezi, Bursa Güzel Sanatlar Konser Salonlarında, çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonlarda, birçok konser ve resitaller vermiştir.

Sanatçının, "Turkish Classic Piano", "Piyano ve Keman Saz Eserleri", "Piyano ve Ud Saz Eserleri", "Piyano ile Türk Müziği Esintileri" isimli albümleri yanında, İstanbul Radyosu Saz Sanatçıları eşliğinde, kendisinin solistliğini yaptığı, "Piyano ve Renkler" ve "Piyano ve Saz Soloları" isimli altı albümü vardır.

Hilal Çalıkoğlu, 1986 yılında başladığı TRT'de, çeşitli programlar yapmaya devam etmektedir.