Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Grup Metropolis

Grup Metropolis


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Grup Metropolis Yazıcıya Gönder
Grup 1992 yılının Haziran ayında Ankara'da kuruldu. Grupta Orkun Aldemir bas gitar, Egemen Ünal davul ve Ercüneyt Özdemir gitar ile birlikte vokali üstlendi. İlk çalışmalarına her grup gibi turistik mekanlarda başlayan grup, bar programlarına Ankarada; yanlarına bazen dördüncü, bazen beşinci elemanlarını alarak devam etti. Bu sırada; Ankara, İzmir ve bazı Anadolu şehirlerinde üniversite konserleri de veren Metropolis, 1994 yazında Evrim Evişen'in de gruba katılımı ile kendi çizgisini yakalamış oldu.

1995 yılında İstanbul'a gelen grup elemanları, İstanbul ve Ankara'da haftalık bar programlarının yanında üniversite konserleri ve bir çok organizasyonda kendini gösterme şansı buldu.

1995 sonbaharında, 1996 kış sezonunda çalmak üzere Avusturya'dan bir teklif aldılar. Tekliften hemen sonra Avusturya'ya giden grup, müzik hayatına dört yıla yakın bir süre bu ülkede devam etti. Bu dört yıl içinde Avusturya, Almanya ve İtalya'da onlarca bar programı yapan ve onlarca festivalde beste konserleri veren ve en önemlisi kendi albümleri Makine'yi kayda alan grup, 1999 yılının Temmuz ayında yurda döndü.

Türkiye ye döndükten sonra, albümlerini değiştirilmeden piyasaya sürmeye uğraş veren ve bu arada konserler veren Metropolis, 2002 yılının Ocak ayında Makine albümünü, Ada etiketiyle piyasaya sürdü. Grup, albüm çıktıktan sonra talihsiz bir şekilde çalışmalarına ara verdi.

2006 yılında vokalist değiştirip, Volkan AKGÜN'u gruba dahil eden Metropolis, 2008'de gitara Özgür Arıkan'ın ve klavyeli calgılara Ferhat ŞAHİN'in katılmasıyla çalışmalarına yeniden başladı. 2009 yılında çıkarmayı düşündükleri ikinci albüm için halen kendi stüdyolarında çalışmalara devam etmekteler.

Aynı zamanda Metropolis (cover project) adıyla Ankara'nın çeşitli mekanlarında ve aktivitelerinde sahne alan grup tarzından ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş görünmekte...


Albümleri
Makine
Makine
Sükut-u Hayal
Dünyayı Kurtaran Adam
Tek Gece
Fırtınalı Şarkı
Bekle
Gel Gör Beni
Kankabunası?
Tüm Kanallar Dolu
Güzel Şarkı
Her Cennet