Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hilmi Yarayıcı

Hilmi Yarayıcı


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Hilmi Yarayıcı Yazıcıya Gönder
Antakya-Hatay'da doğdu. İlk, orta ve lise ögrenimini Antakya'da tamamladı. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum adlı müzik topluluğunda yer aldı. konserlere çıktı, grupla beraber albüm çalışmaları yaptı.

1993 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'na girdi. İTÜ Çoksesli Batı Müziği korosunda yer aldı». Konservatuar öncesi ve sonrasında opera hocalarından şan (ses eğitimi) dersleri aldı.

Halen bir devlet lisesinde müzik öğretmeni olarak çalıçan Hilmi Yarayıcı, 1999 yılında ilk solo albümü "Sürgün" ü hazırladı. Kalan Müzik tarafından yayınlanan albümde Anadolu müziğine ve kültürüne sahip çıkma anlayışıyla birkaç türküye de yer verildi. Farklı müzik aletlerinin ve tarzın kullanıldığı bu çalışmanın düzenlemelerini Fuat Saka yaptı. Ayrıca Tuman Yusuf Kurtisev (Klarnet), Herbert Koschmieder Flüt, Saksafon), Tarsten Henneberg (Çello), Zaza Mimineschwili (Godin, Gitar), Ümit Yılmaz (Bağlama), Murat Toraman (Kaval), Serhat Turunç (Tar), Göktuğ Çelik (Kemançe), E.Bas, Gitar, Buzuki, Saz,Percussion, E.Gitar, Tanbur, Klavye, Vocal: Fuat Saka gibi çok değerli müzisyenler çalışmaya renk kattı.

Çalışmanın tamamı Hamburg-ALMANYA'da yapıldı. Çalışmada yeralan "Gudileke" adlı şarkıya klip çekildi.

Gudileke: Doğu'da; İran,Irak..eski Anadolu Türklerinde kadınların saçlarına taktıkları boncuk anlamına geliyor.