Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gülşen Kutlu

Gülşen Kutlu


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Gülşen Kutlu Yazıcıya Gönder
Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinin Sipahiler köyünde doğan Gülşen Kutlu, İlk, Orta ve Lise tahsilinden sonra Ankara'ya geldi. 1981 yılında TRT'nin Türkiye genelinde (Ankara, İzmir, İstanbul) ses sanatçısı yetiştirmek üzere açmış olduğu sınavı kazandı. TRT'de sanatçı ve eğitimci olan kıymetli hocalardan 1 yıl boyunca edebiyat, nazariyat, nota, solfej, repertuar, diksiyon, ses bakımı ve kullanımı ile ilgili dersler aldı. Bu eğitimin yanında Prof. Dr. Erol Belgin'den fonetik ve ses eğitimi dersleri aldı.

Bu eğitimlerden sonra 1982 yılının Ekim ayında yapılan kadrolu ses sanatçısı sınavını birincilikle kazandı. Böylece Radyo ve Televizyon programlarına katılarak Sanat kariyerine başladı.

Bu programların yanısıra halk konserleriyle devam eden sanat yaşantısına albüm çalışmaları ile devam etti..

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu

Türkiye'yi THM sanatçısı olarak Almanya, İsviçre, İsveç, Danimarka, Belçika, Yunanistan, Kıbrıs, Arnavutluk, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgısiztan, Kazakistan ve Ürdün'de temsil eden santçı, TRT INT kanalında Allı Turnam adlı müzik programında sunucu olarak görev aldı.1991 yılında evlenen ve bir kız çocuk sahibi olan Gülşen Kutlu, halen TRT Ankara Radyosu'nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyor. 2008'de TRT'den emekli oldu.


Ödülleri:

1990 yılında