Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9142
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - New Order

New Order


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

New Order Yazıcıya Gönder

Joy Division'ın 'Closer' albümünü tamamlaması ve Amerika turnesine çıkma kararı almasının ardından 18 Mayıs 1980 tarihinde solist Ian Curtis evinde ölü bulundu. New Order; Mart 1981 tarihinde Gillian Gilbert'ın katılımı ve solist Bernard Sumner ile yoluna devam etti. Grubun ilk single'ı 'Ceremony’ ve ilk albümü ‘Movement’. Albüm pek beğenilmese de ikinci single 'Everything's Gone Green' biraz da olsa renk kattı.


Bir süre ara verdikten sonra New Order, 'Blue Monday' single çalışmalarını yayınladılar. 1983 yılında piyasaya sürdükleri ‘Power, Corruption and Lies’ın ardından o zamanlar henüz adı duyulmamış olan prodüktör Arthur Baker'la Amerikan R&B listelerine bile giriş yapan ‘Confusion'ın kayıtlarına başladı.


New Order grubunun piyasaya sürdüğü 'The Perfect Kiss'i saymazsak New Order'ın tekrar gündeme gelmesi 1985 yılı ve ‘Lowlife’ albümüyle gerçekleşti. 1986’da 'Bizarre Love Triangle' single çalışması ile desteklenen ‘Brotherhood’ albümünü bir sonraki sene ise topluluğun yayınladığı single ve remix'lerin toplaması olan ‘Substance’ albümü takip etti. 1989’da ise club kültü ile bezenmiş ‘Technique’ albümleri piyasadaydı.

1990 yılında Dünya Kupası için hazırladıkları 'World in Motion'ın kayıtlarının ardından grup üyeleri solo projeleri üzerine yoğunlaştı. Hook; Revenge adındaki grubu kurdu, Morris ve Gilbert; The Other Two ile çalışmalarına devam etti ve Sumner eski Smiths gitaristi Johnny Marr ve Pet Shop Boys'dan Neil Tennant ile Electronic adındaki grubu kurdu.

 

1993’de New Order, en önemli albümleri ‘Republic’i yayınladı. Çıktıkları dünya turnesi sırasında haklarında ayrıldıklarına dair çıkan dedikodulara cevap vermemeleri kafalarda soru işaretleri bıraktığı sırada Sumner yan projesi Electronic'in ikinci albümünü piyasaya sürdü, Hook ise bir başka grup Monaco ile çalışmalarda bulundu. New Order verdikleri aranın ardından 2000’de ‘The Beach’ filmi için kaydettikleri 'Brutal' ile kendilerini gösterirken 2001’de ‘Get Ready’, 2002 yılında ise ’Back To Mine’ albümlerini piyasaya çsürdüler.