Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9148
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Linkin Park

Linkin Park


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Linkin Park Yazıcıya Gönder

Orijinal sound'ları ve imza attıkları birbirinden başarılı çalışmalarla altı üyesi olan Linkin Park, Nu-Rock adı verilen yeni müzik türünün ilk temsilcilerindendir. Müziklerinde eski moda hip-hop, geleneksel klasik rock ve elektronik müzik gibi bir çok farklı sound'u başarıyla bir araya getiren Linkin Park'ın temelleri, 1996 yılında gitarist Brad Delson, davulcu Rob Bourdon ve vokalist Mike Shinoda tarafından atıldı. Lise arkadaşı olan bu üç arkadaşa, Joseph Hann ve Dave Phonix Farrell'in katılması ile kendilerine ‘Xero' ismini veren grup, 1999'da Chester Bennington'ın eklenmesi ile son halini ‘Linkin Park' adını aldı.

 

Ekim 2000'de ‘Hybrid Theory' adını verdikleri ilk albümlerini piyasaya sürdüler. ‘One Step Closer', ‘Crawling', ve ‘In The End' albümün hit şarkıları arasına girdi. Linkin Park bu albümle isimlerini duyurmayı başardı. 2002'de bu albüm ile ‘En İyi Rock Albümü' ve ‘En İyi Yeni Sanatçı' Grammy Ödülleri'ne aday gösterildi. ‘Crawling' şarkısı ile ‘En İyi Hard Rock Performansı' ödülünü aldı.

Linkin Park, ‘Meteora' verdikleri ikinci albümlerini 2003'te yayınladı. ‘Somewhere I Belong' adlı çıkış şarkıları hit olurken yürüttükleri turnene sonrası ortaya çıkan ‘Live In Texas' albümleri oldukça beğenildi. ‘Somewhere I Belong', MTV Video Müzik Ödülleri'nden ‘En İyi Rock Videosu' ödülünü kazandı.

Linkin Park, 2004 senesinde ‘Collision Course' adlı albümünü Jay-Z ile beraber yaptı. 2005'te  yine Jay-Z desteği ile ‘The Rising Tied' adlı albümlerini yayınladılar. Bu albümler hit şarkıların remixlerini içeriyordu.   


2007 yılında, ‘Minutes To Midnight' adını verdiklerini üçüncü stüdyo albümlerini yayınlayan Linkin Park, ‘What I've Done' şarkıları ile de çıkış yaptılar.