Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Modern Talking

Modern Talking


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Modern Talking Yazıcıya Gönder

Modern Talking, Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kuruldu. Alman müzik grubu, 1984-1987 ve 1998-2003 yıllarında varlıklarını gösterdiler. Özellikle 1984 yılında You're My Heart, You're My Soul' şarkıları ile yakaladıklarıilk çıkış önemli başarılara imza attı. Bu single çalışmaları ile 35 ülkede 1 numara oldular. Ardından ‘You Can Win, If You Want’, ‘Cheri Cheri Lady’, ‘Brother Louie’ ve ‘Atlantis is Calling’ şarkıları ile de Almanya tarihine 5 single birden 1 numara olan tek Alman grubu olarak geçmişlerdir.

 

1987 senesine gelindiğinde ikili aralarından anlaşmazlıklar nedeniyle ayrıldı. Thomas Anders kendi solo albümünü çıkarırken, Dieter Bohlen ise ‘Blue System’ adı ile albümlerini çıkardı. 1994 senesinde yeniden arkadaşlık ilişkisi kuran grup üyeleri, 1998’de Modern Talking grubunu takrar hayata geçirirler.

 

1998 senesinde ‘Back For Good’ adında eski hitlerinden ve dört de yeni şarkının bulunduğu bir albüm çıkaran grup, dünya çapında 10 milyon satmayı başarırken, ilk haftasında ki 700.000’lik satış rakamı ile de bu sefer Almanya’da tüm zamanların en hızlı satan albümü unvanını kazanırlar.

 

1999 yılında yeni albümleri ‘Alone’ ile hayranlarının karşısına çıkan Modern Talking, yine listelrde 1 numara olmayı başardı. Bu albümle, World Music Awards’dan ‘En Çok Satan Alman Grubu’ ödülünü aldılar.

 

Çin takvimine göre Dragon yılı olan 2000 senesinde ‘Year of the Dragon’ adlı albümlerini yayınladılar. ‘China In Her Eyes’ şarkıları ile çıkış yapan grup, ‘No Face, No Name, No Number’ şarkıları ile ülkemizde etkili oldular.

 

2001 senesinde ‘Win The Race’ adını verdikleri çıkış şarkıları ile ‘America’ adlı onuncu albümlerini yayınlayan Modern Talking’in, ‘Last Exit To Brooklyn’, ‘New York City Girl’ şarkkıları da birer hit oldu.

 

Ve 2003’te çıkardıkları son albümleri ‘Universe’ ile Modern Talking, yeniden ayrıldı.