Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Darren Hayes

Darren Hayes


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Darren Hayes Yazıcıya Gönder
8 Mayıs 1972'de Avusturalya'nın Brisbane bölgesinde dünyaya gelen Hayes, henüz 11 yaşında şarkı söylemeye başladı. 18 yaşına geldiğinde tanıştığı Daniel Jones ile ikili olarak kendi gruplarını kurmaya karar verdiler ve "Bliss" adıyla müzik çalışmalarına başladılar. Ancak daha sonra Anne Rice'ın "The Vampire Lestat" isimli kitabından etkilenerek isimlerini Savage Garden olarak değiştirdiler.

Savage Garden ile 1997 yılında yayınladıkları ve kendi adlarını verdikleri ilk albümleriyle kısa sürede üne kavuşan Darren, "Affirmation" albümü sonrasında Daniel ile yollarını ayırmaya karar verdi. Savage Garden ile müzik dünyasına "I Want You", "To The Moon And Back", "Truly, Madly, Deeply" ve "I Knew I Loved You" gibi ölümsüz parçalar kazandıran Darren, San Francisco'da kaydedilen ilk solo albümü "Spin" için 35'in üzerinde şarkı yazdı., Albümde Grammy ödüllü yapımcı Walter Afanasieff ile çalıştı.

Hayatı boyunca Michael Jackson, Smokey Robinson ve Marvin Gaye'den etkilenen Darren Hayes'in yazdığı, albümün ilk single'ı olan "Insatiable" ise şimdiden eleştirmenlerce sanatçının kariyeri boyunca yazdığı en iyi şarkı olarak değerlendiriliyor.