Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - The Offspring

The Offspring


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

The Offspring Yazıcıya Gönder
Yıldızları "Americana" adlı albümlerini çıkarmalarıyla parlayan, ünlü punk-rock grubu The Offspring; lise yıllarında Bryan (Dexter) Holland ve bas gitarist arkadaşı Greg Kriesel tarafından kuruldu. Ardından aralarına ikinci gitarist olarak Kenin (Noddles) Wasserman ve baterist Ron Welty de katıldı. Bu kadroyla ilk kayıtlarını 1987 yılında kendi aralarında para toplayarak gerçekleştirdiler. Çıkarttıkları kasedi dinleyen "Nemesis" adlı San Diego bazlı plak şirketinin yapımcıları, Offspring'e ikinci albümleri olan "Baghdad"ı çıkarma fırsatını verdiler. 1985 yılında üniversitede mikrobiyoloji dalında eğitim almaya başlayan Dexter, aynı anda grubun solistliğini de yapıyordu.

Bu çalışmaların ardından ilk ciddi albümleri olan "Ignition"ı çıkardılar. 380.000 kopya satan bu albümün başarısından sonra Offspring, "Smash" isimli çalışmayla yeniden dinleyicisinin karşısına geçti. Dünyaca ünlü müzik televizyonu MTV'de en çok gösterilenler arasında yer alan "Come Out And Play" ve "Self Esteem", bu albümün çıkış parçalarıydı. "Smash" tam 5 milyon kopya sattı.

Kasım 1998'de ise "Americana" adlı albümlerini çıkardılar. Çalışmalar esnasında bu albüme koydukları isim "You Are Too Fat To Make Porn" idi. Ancak sonradan albümün ismini "Americana" olarak değiştirmeye karar verdiler.

The Offspring - 1990
Ignition - 1992
Smash - 1994
Ixnay On The Hombre - 1997
Americana - 1998
Conspiracy Of One - 2000
Splinter - 2003
Greatest Hits