Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Kylie Minogue

Kylie Minogue


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Kylie Minogue Yazıcıya Gönder

Kylie Ann Minogue, 28 Mayıs 1968'de Avustralya, Melbourne'da doğdu. Şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncudur. 80'lerin sonunda Avustralya'nın meşhur pembe dizisi ‘Neighbours'da rol alarak dikkat çekmeye başladı.

 

Minogue, 1987 yılında bir bağış toplantısında Little Eva'nın ‘Locomotion' parçasını seslendirdiğinde hayatını değiştirecek adımı da atmış oldu. ‘Locomotion', single olarak yayınlandı ve listelerde 7 hafta boyunca 1 numarada kaldı. ‘I Should Be So Lucky' albümü ve albümle aynı adı taşıyan şarkısı ile büyük beğeni topalşayan Kylie, yılın en çok satan albümüne de sahip oldu.  


1989'un başlarında, ‘Neighbours' dizisiden rol arkadaşı Jason Donovan'la yaptığı bir düet, ‘Especially For You', İngiltere'de başarılı olunca ardından ikinci albümü ‘Enjoy Yourself'i yayınladı.  

Daha olgun, daha Kylie tarzında ve belki de daha seksi bir albüm 1990 senesinde ‘Rhythm Of Love' albümü ile geldi. 1991 yılında Kylie, dördüncü stüdyo albümü olan ‘Let's Get To It'i yayınladı. Albüm beklenen ilgiyi görmedi. Anlaşmasına göre Kylie,  bir ‘greatest hits' albümü yayınladı.

1994'e geldiğimizde ‘Kylie Minogue' adlı albümü ile Kylie, farklı eleştiriler aldı. Albümde Pet Shop Boys ve M People gibi konuk isimler vardı. Dünya çapında 2 milyonun üzerinde satan albümden, ‘Confide In Me' ve ‘Where's The Feeling' gibi şarkılar ön plana çıktı.


1997'de ‘Impossible Princess' adlı albümü yayınlayan Kylie Minogue, albümde Manic Street Preachers ile bir şarkıda biraraya geldi. Albüm, yine dans tarzındaydı ama her zamankinden farklı olarak daha fazla rock sound'u içeriyordu.

2000 yılında ‘Light Years' adlı albümünü yayınlayan Kylie, albümden çıkan ‘Spinning Around' single'ı ile listelerde ilk 10'a girmeyi başardı. Albümdeki bir çok şarkının sözünü Robbie Williams yazmıştı ve öne çıkan şarkılardan biri olan ‘Kids' şarkısında da düet yaptılar.  


Kylie, 2001 yılında ‘Fever' adlı albümü yayınladı. Albümdeki elektro-pop etkileri taşıyan ‘Can't Get You Out of My Head' şarkısı, Kylie'nin 15 yıl içindeki gelmiş geçmiş en büyük hit'i oldu ve albüm 6 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı. Albümün, Amerika'da da başarı kazanması Kylie için bir ilk oldu. Kylie bu albümle birlikte 2003 ve 2004'te Grammy ödülü kazandı.

2004 yılında piyasaya sürdüğü ‘Body Language' albümü bir önceki albüm kadar satmasa da fena sayılmazdı. 2004 sonunda ‘Ultimate Kylie' adı ile bir ‘greatest hits' albümü yayınlayan Kylie  albümde yer alan ‘I Believe In You' adlı yeni single'da, Scissor Sisters ekibiyle işbirliği yaptı.

2005 yılında ‘Showgirl' adlı dev turnesine yeni çıkmıştı ki, göğüs kanseri teşhisi kondu ve turneyi yarım bırakmak zorunda kaldı. Kylie bu hastalığı hızlıca yendi ve 2006 Kasım ayında turnesine kaldığı yerden devam etti.

2007 yılına girerken Wembley'de bir konser gerçekleştiren Kylie Minogue, yakında Nelly Furtado ile de düet yapmayı planlıyor.